Australská příroda nabízí kromě zajímavých rostlin a živočichů také nádherné pláže různých podob. No a komu by se nelíbilo trávit volné chvíle sluněním se na pláži… Podívejte se, kde najdete ty nejlepší pláže v Austrálii!

Pobyt na pláži už dávno neznamená pouhé polehávání na vyhřátém písku a přelehávání si tak, abychom byli rovnoměrně opáleni. Zejména australské pláže nám nabízí mnohem víc. Můžeme zkusit různé vodní sporty jako třeba potápění či surfování, procházet se po dlouhých písčitých plážích, nebo meditovat za zvuku šumějících vln. Můžeme si číst naši oblíbenou knihu, nebo piknikovat při romantickém západu slunce. Možnosti, jak trávit čas na australských plážích, jsou téměř neomezené. Dokonce i svatba v Austrálii může probíhat na některé z australských pláží.

Austrálie není jen o Bondi či Manly Beach. Existuje tu nespočet nádherných pláží, které rozhodně nestihnete navštívit všechny. Na australském území se jich totiž nachází více než 10 tisíc. Vytvořili jsme pro vás seznam nejlepších pláží. Teď jen najít tu vhodnou pláž pro vás.

Bondi Beach (Nový Jižní Wales)

Již zmíněné místo, které zná snad každý. Pokud hledáte klidné místo pro relax, nebude pro vás nejvhodnější variantou. Zejména v letních měsících je zde plno lidí, a to ať místních či zahraničních, kteří polehávají na pláži či využívají vln k surfu. Poblíž pláže se nachází Bondi Icebergs, který nabízí otevřený plavecký bazén s výhledem na pláž, saunu a bar.

nejlepší australské pláže-Bondi

Manly Beach (Nový Jižní Wales)

Velmi oblíbená pláž (nejen) pro surfování. Kousek od ní se nachází příjemné kavárny, zmrzlinárny a restaurace s výhledem na houpající se vlny. Doporučujeme se dostat na Manly trajektem, který jezdí velmi často z přístavu v Sydney. Při jízdě trajektem se vám naskytnou krásné výhledy na Opera House, Harbour Bridge a na nekončící modrou hladinu. Pokud vám nevyhovuje jízda na vodě, veřejná doprava v Sydney nabízí i jiné spojení.

Collins Flat Beach (Nový Jižní Wales)

Nachází se pouhých pár minut od Manly Beach. Pláž je speciální tím, že se zde vyskytuje menší vodopád, pod který si můžete vlézt a pozorovat tak písčitou pláž skrz padající vodu, ve které se právě ochlazujete.

Byron Bay (Nový Jižní Wales)

Ráj pro vodní sporty jako je třeba surfing nebo windsurfing. Kromě toho se na Byron Bay  můžete také bezpečně koupat a slunit se na vyhřáté pláži. Mezi základní vybavení pláže patří toalety, sprchy, fontány s pitnou vodou a místa na grilování.

Hyams Beach (Nový Jižní Wales)

Pláž, která je uvedena v Guinessově knize rekordů jako nejbělejší pláž na světě. Je složena z extrémně jemných částí křemene. Tvrdí se, že jsou tak bílé, že odlesky slunce oslňují zrak tak, že se tu bez slunečních brýlí neobejdete.

Bells Beach (Viktoria)

Ideální pláž pro zkušenější surfaře. Tato pláž není vhodná pro plavání hlavně z důvodu prudkých vln. Určitě se na ni zastavte při cestě po Great Ocean Road.

Squeeky Beach (Viktoria)

Pláž ohraničena velkými kameny, na kterých si můžete vychutnat váš piknikový koš. Šoupejte nohama po měkkém písku a zjistíte, proč se tato pláž jmenuje tak, jak se jmenuje. Zastavte se tu v rámci vaší návštěvy národního parku Wilsons Promontory.

Brighton Beach (Viktoria)

Tuhle pláž s barevnými dřevěnými domečky navštěvuje celkem dost turistů. Pokud se nacházíte poblíž, na pláži se zastavte, ale nepočítejte s tím, že vám neustále procházející lidi usnadní se zaposlouchat do zvuku moře. Připravte se na to, že během vaší procházky po této pláži vás zastaví minimálně jeden člověk s prosbou o fotku. Veřejná doprava v Melbourne vám umožní dostat se na ni vlakem ze samotného centra města.

nejlepší australské pláže-Brighton Beach

Wineglass Bay Beach (Tasmánie)

Udělejte si příjemnou procházku na vyhlídkové místo Wineglass Bay Lookout, po které si osvěžení v čiré vodě užijete o to více. Tato pláž i vyhlídka patří k těm nejnavštěvovanějším místům v Tasmánii.

Bay of Fires (Tasmánie)

Místo, které vás kromě průzračné vody a světlým pískem zaujme také oranžovými kameny, které vyskytují v těsné blízkosti pláže. Procházejte se po dlouhé pláži, usaďte se na jednom z neobvykle vypadajících kamenů a pozorujte přírodu kolem vás.

nejlepší australské pláže-Bay of Fires

Sawyers Beach (Tasmánie)

Pokud hledáte klidnou pláž bez lidí, vydat se můžete třeba sem. Tahle málo známá pláž se nachází u vesnice Whitemark na ostrově Flinders.

Shell Beach (Západní Austrálie)

Tato pláž je něčím specifická. Jak již název napovídá, jedná se o mušlovou pláž. Místo se skládá z drobných bílých lastur srdcovek. Mlžům se tu kvůli vysoké slanosti vody velmi dobře daří. Nemají zde téměř žádné nepřítele. Neexistuje lepší obraz toho, jak si pláž představit, než se na ni vydat.

Turquoise Bay (Západní Austrálie)

Jedná se o jednu z nejlepších pláží pro šnorchlování v západní části Austrálie. Pod hladinou můžete vidět kromě barevných ryb také chobotnice nebo želvy. Tato písčitá pláž je dostupná po celý rok a je vhodným místem pro rodiny i jednotlivce.

Rockingham Beach (Západní Austrálie)

V této oblasti se vyskytuje cca 150 delfínů. Najděte si zde vyhlídkové místo a třeba budete mít štěstí a nějakého skákajícího delfína uvidíte. Pláž se nachází pouhou hodinu od města Perth.

Bremer Bay (Západní Austrálie)

Velmi oblíbené místo pro pozorování velryb. A to zejména během července až října, kdy velryby rodí svá máďata. V této oblasti můžete navštívit pláže Blossoms Beach, Short Beach, Fishery Beach a také malý přístav Little Boat Harbour.

Whitehaven Beach (Queensland)

Tahle pláž je zajímavá už jen tím, že se na ni nedostanete jinak než lodí. Obklopuje jí Velký bariérový útes a je jedním z ostrovů Whitsundays. Pokud rádi fotíte, vyrazte sem. Tohle místo totiž získalo ocenění za nejfotogeničtější australskou pláž.

nejlepší australské pláže-Whitehaven Beach

Main Beach (Queensland)

Velmi fotogenická pláž, která se vám pravděpodobně uloží nejen do vašich vzpomínek ale také také do fotoalba. Zejména dlouhé dřevěné molo bude ve vašem fotoalbu vypadat skvěle. Kromě opalování se, plavání a focení zde můžete také surfovat. Zažít můžete také západ slunce a přitom povečeřet v některém z fastfoodů, steak housů a dalších restaurací nabízející i jiné pokrmy než typická australská jídla. Poblíž pláže se nachází Macintosh Island Park, ve kterém si můžete odpočinout na zelené trávě a schladit se ve stínů stromů.

75 Mile Beach (Queensland)

Při vaší cestě po Fraser Island se nezapomeňte projít po této pláži. Tedy alespoň po její části. Pokud byste ji chtěli projít celou, zabralo by vám to asi dost času. Měří neuvěřitelných 75 mílí, což je v přepočtu něco přes 120 kilometrů. Po různých vzdálenostech se mění barva písku a to od bílé do oranžové. Narazit tu můžete na SS Maheno Wreck.

nejlepší australské pláže-75 Miles Beach

Některá australská pláž je svou velikostí považována opravdu „jen“ za pláž. Jiná může být považována, kvůli své rozloze a vybavení, za rekreační středisko. Věříme, že i vy si u protinožců najdete nějako svou oblíbenou pláž, na kterou budete dlouho vzpomínat. Nezapoměňte si vždy zabalit vysokofaktorový opalovací krém a dostatek vody.

Líbil se Ti článek?