Pokud hledáte nejvyhlášenější australské pobřeží pro surfaře, anebo „jen“ pozemský ráj pro relax, pak jste ho právě našli. Byron Bay je malé městečko na východním mysu Austrálie s 5 tisíci stálých obyvatel. Bylo založeno slavným mořeplavcem Jamesem Cookem na počest dědečka George Gordona Byrona, spisovatele z období romantismu. Dodnes si tato zátoka zachovává kouzlo individuálního citového prožitku, mystiky, fantazie a relaxace.

Byron Bay je celoročně oblíbenou destinací, kam se sjíždějí surfaři, milovníci sportů, přírody i turistiky. Nepochybně patří k nejvyhlášenějším místům v celé Austrálii.

Byron Bay 06

Kde leží Byron Bay

Ikonou Byron Bay je dodnes bílý maják, který byl postavený na začátku 20. století a tyčí se do výšky 23 metrů. Kromě relaxační procházky zde nečekejte nic výjimečného. Úloha majáku je ryze praktická pro upozornění okolních lodí, blížících se k australskému pobřeží.

Maják přitáhne do Byron Bay každoročně více jak půl milionu turistů. Dle některých průvodců sem zvědavci přijíždí, aby pozorovali velryby a delfíny. Pokud však nemáte dalekohled, doporučuju tyto úžasné mořské tvory pozorovat přímo z pláže.

Pláže Byron Bay

Pláže v Byron Bay poskytují prostor k vyjádření sebe sama
Nejoblíbenější pláží je Byron Main Beach, kde najdete mladou i starší generaci, která surfuje, zkouší body-boarding či vyráží se šnorchlem objevit podmořský svět.

Pokud je pro vás Byron Main Beach příliš rušná, zkuste navštívit nedalekou pláž Watego’s Beach.

Na plážích věnujte pozornost značení, protože na řadě míst je zakázáno se koupat anebo je zde značení koupání na vlastní nebezpečí. Kvůli silnému proudu není Byron Bay ideálním místem pro surfaře začátečníky.

Zátoka sdružuje alternativní umělce

Byron Bay 03

Byron Bay je místem alternativních umělců. Při mojí návštěvě jsme byli svědky úžasných velkolepých soch ještěrů z písku. Nedaleko od hlavní pláže najdete obrovský pařez vystavený jako umělecké dílo.

Byron Bay 02

Cestování v Byron Bay

Pokud budete cestovat na východním pobřeží Austrálie, v Byron Bay doporučuji strávit minimálně dva dny.

Více o cestování přes východní pobřeží najdete na mém osobním blogu v přípěvku Východní pobřeží Austrálie. Procestovali jsme také Gold Coast, Brisbane. Cesta ze Sydney a zpět během 7-8 dní. Ze zkušenosti doporučuji spíše větší časovou rezervu, ať si cestování více užijete.

Ubytování

Byron Bay 05

Ceny za ubytování a jídlo tu jsou mírně vyšší než australský standard, což je dáno velkou oblíbeností destinace. Řešením pro baťůžkáře je kempování s vlastním jídlem.

Pokud budete řídit, nezapomeňte na mezinárodní řidičský průkaz. Policejní kontroly jsou v oblasti kolem Byron Bay poměrně časté, a to kvůli turistům a jejich časté konzumaci alkoholu. Pronájem auta můžete vyřešit buď na místě v Austálii anebo již před odletem, každopádně porovnejte ceny za půjčení auta online. Často jsou totiž nižší než při návštěvě autopůjčovny osobně.

Byron Bay 07

V Byron Bay můžete nakoupit a odvézt si tradiční australské suvenýry od místních domorodců, které najdete v řadě malých obchodů nedaleko pláže.

Video z cestování po východní pobřeží Austrálie

Studium v Byron Bay

Víte, že můžete v Byron Bay také studovat? Přečtěte si článek a zkušenosti Jirky, který v Byron Bay studoval jazykovou školu – studium v Byron Bay.

5/5 - (1 vote)