Letenky do Austrálie

Cena letenky do Austrálie patří k největším nákladům při plánované cestě. Vyplatí se ji proto rezervovat s předstihem. Máme pro vás tipy a rady, jak najít nejlevnější letenky do Sydney, Perth, Melbourne a jiných australských měst. Nízkonákladové lety nejsou oblíbené, protože doba letu do Austrálie trvá více jak 20 hodin. Podívejte se na naše zkušenosti s aerolinkami a vyhledáváním levných letenek.

Letecké společnosti

Mezi nejčastější letecké společnosti, které létají mezi Českou republikou a Austrálií patří.

Levné letenky do Austrálie

Hledáte letenku do Austrálie? Bohužel již nestíháme hledat vám letenky na míru. Připravili jsme však návod, jak jsme letenky pro vás hledali. Vyplňte svůj e-mail a obdržíte od nás nejen postup, jak najít tu nejlevnější letenku a připravit se na svůj výlet do Austrálie, ale také vám budeme e-mailem zasílat letenkové tipy, akční letenky a rady, jak ušetřit při cestování.

Nezasíláme spam! Můžete se kdykoli odhlásit.

Postupně budeme rozšiřovat kategorii tipů a doporučení, jak najít nejlevnější letenky do Austrálie.

Letenka do Sydney

Do metropole Sydney létají aerolinku s vysokou frekvencí. Obvykle se ale vyplatí hledat letenku 1-2 měsíce dopředu.

Letenka do Perth

Druhou nejoblíbenější destinací v Austrálii je město Perth. Letenky do Perth najdete obvykle levnější než do jiných míst v Austrálii, ale nenechte se zmást, je to dáno polohou, protože Perth je nejbližším bodem k Evropě.

Letenka Melbourne

Melbourne leží nedaleko Sydney a proto vždy doporučujeme srovnat cenu letenky do Melbourne a Sydney a následně kalkulovat, zda není lepší pronajmout v Austrálii auto a část tzv. dojet.

Letenka Cairns

Pokud míříte na severovýchodní pobřeží Austrálie, Cairns bude jednoznačně vaší příletovou destinací. Je to zároveň vstupní brána do mnoha australských národních parků včetně Velkého bariérového útesu.

Zpáteční nebo jednosměrná letenka?

Cena dvou jednosměrných letenek je obvykle dražší než kdybyste pořizovali jednu zpáteční letenku. Pokud se přesto rozhodnete pro jednosměrnou letenku, nezapomeňte, že budete úředníky vyzváni k prokázání zpátečního dokladu odjezdu ze země.

Letenku hledejte na více letenkových vyhledávačů

Ano, budete zřejmě investovat nějakou tu hodinu do pečlivého hledání, ale cena letenky pak bude mnohem nižší. Nezůstávejte jen u jednoho letenkového vyhledávače, zkuste jich minimálně deset!

A které jsou podle nás nejlepší?

  • Kiwi
  • Pelikan
  • Letuska
  • Skyscanner
  • Expedia
  • Kayak
  • StudentAgency

Porovnejte cenu letenky na oficiálních stránkách aerolinky

Tento letenkový tip se skutečně vyplácí. V porovnávači si rozklidkněte detail letu do Austrálie a zkuste si spojení najít přímo na oficiálních stránkách dané aerolinky. Často je totiž levnější. Letenkové vyhledávače a porovnávače si totiž k ceně připočítávají uričtou provizi (je to jejich byznys plán).

Buďte tedy zvídaví a nespokojte se s první cenou letenky, kterou najdete.

Cena letenky záleží na datu, kdy letíte

Čím více flexibilní jste v době odletu, tím máme větší šanci, že najdete levnější letenku. Cena samozřejmě odráží sezónu, ale odráží také svátky a národní dny.

Jak dlouho trvá let do Austrálie?

Zajímá vás, jak dlouho se letí do Austrálie z České republiky? Záleží, zda letíte na západní pobřeží či východní pobřeží Austrálie, tedy do jakého města letíte.

Nejkratší doba letu je do města Perth, které leží na západním pobřeží. Nejdéle se letí do Sydeny. Průměrná doba letu Praha Sydney je 22 hodin.

Počítejte však také s dobou, kterou strávíte přestupy a přesuny. Pokud váš let do Austrálie není přímý, strávíte několik hodin na přestupních letištích.

Cestujtujte po Austrálii

Plánujete svoji cestu do Austrálie? Nemáte ještě zcela jasno, kam všude se podívat? Připravili jsme pro vás pár cestovatelských tipů:

Letenkou australské dobrodružství začíná

Máte už svoji letenku do Austrálie? Skvělé! Dobrodružství může začít. Nezapomeňte, že potřebujete vízum do Austrálie, zpáteční letenku nebo doklad o odjezdu ze země, ideálně také zarezervované ubytování. A samozřejmě pár australských dolarů v kapse se také bude hodit!

Letenky do Austrálie
Hodnocení: 3.8 (75%) Celkem hlasů: 12