Sydney, to je město, které přitahuje návštěvníky z celého světa svými nádhernými plážemi, ikonickými památkami a živou kulturou. Toto kosmopolitní australské město nabízí nespočet možností, jak trávit čas, ať už hledáte dobrodružství, relaxaci nebo kulturní zážitky. Připravili jsme pro vás přehled deseti nejzajímavějších míst a aktivit, které byste rozhodně neměli v Sydney vynechat. Ponořte se do jeho kouzla a objevte, proč je Sydney jedním z nejlepších měst na světě k návštěvě.

Operní dům v Sydney

Tento architektonický skvost, který je ikonou města Sydney, je nezbytnou zastávkou pro každého návštěvníka. Navržený dánským architektem Jørnem Utzonem, Operní dům je mistrovským dílem modernistické architektury a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Užijte si prohlídku interiéru nebo se zúčastněte jedné z mnoha kulturních akcí, které se zde konají. Ať už je to opera, balet, koncert nebo divadelní představení, Operní dům v Sydney nabízí nezapomenutelný zážitek pro milovníky umění.

Harbour Bridge

harbour bridge sydney austrálie
Harbour Bridge v Sydney, největší železniční most v Austrálii

Harbour Bridge, často označovaný jako „Rameno pověšence“, je další nezapomenutelnou ikonou Sydney. Tento mohutný most překlenuje záliv Sydney Harbour a spojuje centrum města se severním předměstím.

Pro opravdový adrenalinový zážitek si zarezervujte procházku po vrcholu mostu BridgeClimb. Nebo si jednoduše užijte pohled na most z některého z mnoha vyhlídkových bodů v Sydney, jako je Mrs Macquarie’s Chair nebo Luna Park.

Bondi Beach

Bondi Beach je jedním z nejznámějších australských pláží, známou svými jasně modrými vodami a bílým pískem. Je to skvělé místo pro surfování, opalování nebo jen pro pozorování místního života.

Chcete-li si užít nádherný výhled na australské pobřeží, vydejte se na Bondi to Coogee Coastal Walk. Tato procházka vás provede několika plážemi a skalnatými výběžky, z nichž každý nabízí úchvatný výhled na Tichý oceán.

ZOO Taronga

taronga zoo sydney

Taronga Zoo, položená přímo naproti města přes záliv, je domovem pro více než 4 000 zvířat, včetně mnoha australských druhů, jako jsou klokani, koaly a platypi. ZOO je známa svým závazkem k ochraně a zachování druhů a nabízí mnoho vzdělávacích programů.

Kromě setkání se zvířaty můžete v Taronge zažít i jedinečné zážitky, jako je noc v zoo nebo lanovka, která nabízí úchvatný výhledna Sydney Harbour. Je to ideální výlet pro rodiny s dětmi.

Botanická zahrada Royal Botanic Garden

Royal Botanic Garden je klidným útočištěm uprostřed rušného města. Rozkládá se na ploše 30 hektarů a nabízí nádherné výhledy na Operní dům a Harbour Bridge.

Zahrada je domovem pro tisíce druhů rostlin z celého světa, včetně několika vzácných a ohrožených. Je zde také několik tematických zahrad, včetně rozhledny Wollemi Pine, jednoho z nejstarších a nejvzácnějších druhů stromů na světě.

The Rocks

The Rocks je historická čtvrť Sydney, kde můžete objevovat původní budovy z doby prvních osadníků. Zde najdete také řadu muzeí, galerií a obchodů s uměleckými řemesly.

V neděli se na Argyle Street koná trh Rocks Markets, kde můžete nakoupit jedinečné suvenýry a vychutnat si místní jídla. The Rocks je také domovem pro několik vynikajících restaurací a barů, kde můžete ochutnat místní kuchyni a vína.

Muzeum umění Art Gallery of NSW

Art Gallery of NSW je jednou z předních uměleckých institucí v Austrálii. Zde najdete rozsáhlou sbírku australského, evropského, asijského a aboriginského umění.

Galerie pravidelně pořádá výstavy, workshopy a přednášky, které jsou otevřené pro veřejnost. Vstup do většiny galerií a dočasných výstav je zdarma, takže je to skvělé místo pro milovníky umění všech věkových kategorií.

Přírodní rezervace Blue Mountains

národní park Blue Mountains

Jen několik hodin jízdy z centra Sydney, najdete Blue Mountains, úchvatnou oblast s hlubokými údolími, vysokými skalnatými útesy a hustými eukalyptovými lesy. Tato oblast je ideální pro pěší turistiku, horolezectví a pozorování ptactva.

Zajímavostí je Three Sisters, tři skalní formace, které jsou jednou z nejznámějších památek v Blue Mountains. Nezapomeňte také navštívit Echo Point, odkud je nejlepší výhled na Three Sisters.

Trhy na Paddy’s Markets

Paddy’s Markets je jedno z nejstarších tržišť v Sydney a je ideálním místem pro nákup ovoce a zeleniny, oblečení, suvenýrů a mnoho dalšího. Trhy se nacházejí v čtvrti Haymarket, nedaleko centra města.

Kromě nákupů můžete na trzích také ochutnat širokou škálu místních a mezinárodních jídel. Je to skvělé místo pro prozkoumání místní kultury a zažití autentické atmosféry Sydney.

Sydney Tower Eye

Sydney Tower Eye, nejvyšší bod města, nabízí 360 stupňový výhled na Sydney. Z vyhlídkové plošiny ve výšce 250 metrů můžete vidět celé město, včetně Operního domu, Harbour Bridge a až do Blue Mountains.

Kromě úchvatných výhledů nabízí věž také 4D kino a Skywalk, skleněnou procházku ve výšce 268 metrů. Pro ty, kteří hledají trochu více vzrušení, je k dispozici také možnost výškového skoku.

Líbil se Ti článek?