Working holiday víza do Austrálie (subclass 417)

Working holiday víza do Austrálie jsou pro občany České republiky aktuálně nedostupná. Aktualizace: 10. 3. 2020

Working holiday víza nejsou Work and Holiday víza

Nepleťte si s vízy Work and Holiday (subclass 462) – tento program je pro České občany otevřený od roku 2018. Working Holiday víza ale Česká republika nemá s Austrálii sjednaná. Dle oficiálních zdrojů nejsou ani aktuální kroky k tomu, aby byl program Working Holiday (subclass 417) pro české občany otevřen.

Základní informace

Working holiday víza (subclas 417) opravňují pracovat v Austrálii po dobu 12-ti měsíců zcela legálně.

Doposud bylo možné vyjet do Austrálie pouze na turistická víza anebo studentská víza. Pokud chtěl člověk pracovat v Austrálii, zažádal si o studentská víza, která mu umožňovala částečně pracovat (např. 20 hodin týdně, více o těchto limitech píšeme na stránce Studium v Austrálii).

Požadavky pro Working Holiday víza

  1. Věk uchazeče 18 – 30 let (uvažuje se o změnu na 18 – 35 let)
  2. Vlastnit pas země, která povoluje Working Holiday víza (ČR v těchto zemích momentálně není)
  3. Zdravotní vyšetření
  4. Finanční krytí ve výši 5 000 AUD či ekvivalentu v jiné měně (cca 80 tisíc Kč)

Finanční krytí může být v této výši pro někoho poměrně problematické dokazovat. Jedná se v přepočtu totiž o částku přibližně 80 000 korun. Tyto peníze však můžete prokázat různými způsoby, není nutné je mít na svém jediném osobním běžném účtu. Doložení a uznání ze strany vízových pracovníků probíhá dle definovaných směrnic.

V době podání žádosti musí být uchazeč mimo území Austrálie. Žádost o toto vízum nesmíte podat pokud jste již měli toto vízum (417) nebo Work and Holiday vízum (462). Veškeré dokumenty musí být v angličtině.

Všechny oficiální informace čerpejte z HomeAffairs.gov.au.

Pro koho jsou Working Holiday víza

Tato víza jsou ideální pro zájemce, kteří chtějí vyrazit do Austrálie na delší pracovní pobyt. WH víza vás opravňují k legální práci. Životní náklady jsou v Austrálii vysoké, a proto pakliže člověk nepracuje, peníze z účtu mizí skutečně rychle.

Working Holiday víza nejsou pro Čechy doposud sjednaná, a tak na ně není možné do Austrálie vycestovat. 

Novinky pro zájemce o pracovní víza do Austrálie

Zájemcům zasílám novinky k vízům s pracovním povolením do Austrálie či alternativám, která nabízí dlouhodobý pobyt. Přihlaste se a získejte prioritní informace.

[convertkit form=5038054]