Cestovní pojištění do Austrálie

cestovní pojištění do Austrálie
Cestovní pojištění do Austrálie

Náklady na zdravotní péči jsou v Austrálii velmi vysoké, proto je vřele doporučováno sjednat cestovní pojištění ještě před cestou do Austrálie. Ať už cestujete do Sydney, Perth, Brisbane, Darwin, Melbourne či za přírodními úkazy jako je Uluru či Velký bariérový útes, kvalitní pojištění vás i vaše zavazadla ochrání před rizikovými situacemi. Podívejte se na nejčastější otázky, jaké případy pojišťovny kryjou v rámci koronaviru Covid-19.

Austrálie je obecně dražší, cenově nákladnější zemí – životní náklady jsou zde vyšší než v jakémkoli městě České republiky. Navíc je od Evropy tisíce kilometrů daleko, případný přesun v případě úrazu či onemocnění může vzdálenost jen ztížit a samozřejmě finančně prodražit.

Evropský průkaz pojištěnce (tzv. kartička pojištěnce) v Austrálii není platný a nikde ji není možné uplatnit. Cestovní pojištění do Austrálie je tak pro Čechy nepsanou nutností.

A proto neváhejte využít slevový odkaz níže na stránce!

SLEVA 50% NA POJIŠTĚNÍ

Pojištění do Austrálie

Pokud cestujete do Austrálie na turistická víza, kterou jsou v současné době platná na max. 3 měsíce pobytu, bude vám stačit sjednat si krátkodobé pojištění.

Cestovní pojištění do zahraničí nabízí v České republice celá řada pojišťoven.

Nabídka pojišťoven v rámci cestování pojištění se v nabízeném rozsahu služeb téměř neliší, rozdílné jsou jen výše limitů, způsob uplatnění a cena pojištění.

Cestovní pojištění

V rámci pojištění do zahraničí jsou vám představeny následující možnosti:

  • pojištění léčebných výloh
  • pojištění asistenčních služeb
  • úrazové pojištění
  • pojištění odpovědnosti za škodu
  • pojištění cestovních zavazadel
  • pojištění stornovacích poplatků

Pojištění léčebných výloh

Povinná složka cestovního pojištění, která vám kryje zdravotní náklady spojené s lékařskou péčí v zahraničí. Zde je důležité nastavení výše limitu krytí. Vzhledem k tomu, že cestujete do Austrálie a vzdálenost do Evropy je několikahodinová a současně náklady v Austrálii jsou vysoké, doporučujeme spíše vyšší limit. Obecně jakmile cestujete přes oceán, lze doporučit limit minimálně 3 miliony korun.

Pojištění asistenčních služeb

Pojištění asistenčních služeb nabízí většina pojišťoven v rámci cestovního pojištění. Jedná se o nepřetržitou 24h linku, která je schopna vám v případě potřeby poskytnout radu, např. kam zajít k ošetřujícímu lékaři, jak zdravotně komplikovanou situaci řešit, atp.

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění je dobrovolné, avšak je českými cestovateli a turisty majoritně využíváno. Vztahuje se totiž na úraz v zahraničí. Připojištění úrazu je rozděleno na pojistné plnění pro trvalé následky a pojistné plnění pro případ smrti.

Pojištění odpovědnosti za škodu

Připojištění odpovědnosti za škodu je také dobrovolná složka a vztahuje se na pojistné události, kdy např. způsobíte škodu na hotelových zařízení, sportovním vybavení, atd. Toto pojištění vám kryje náhradu škody, která je způsobena fyzickou nebo materiální újmou 3. osoby.

Pojištění cestovních zavazadel

Řada českých turistů využívá také pojištění cestovních zavazadel. V případě ztráty zavazadel hotelovým personálem či v průběhu vašeho leteckého přeletu je vám poskytnuta finanční náhrada. Pojistné podmínky, co vše pojištění cestovních zavazadel zahrnuje a jakým způsobem musí dojít k jejich ztrátě, abyste mohli uplatnit svůj nárok, se liší. Zde doporučujeme důrazně pročíst obchodní podmínky, protože pojišťovny často vyjímají elektroniku (mobilní telefony, tablety, laptopy), zavádějí speciální kategorie připojištění pojištění cestovních zavazadel, rozlišují mezi krádeží/loupeží/zapomenutím, atp.

Pojištění stornovacích poplatků

Tato dobrovolná složka pojištění vám hradí finanční kompenzaci v případě, že bude váš zájezd či let zrušen. Opět čtěte pozorně obchodní podmínky, protože zde může být celá řada výjimek.

Připojištění k platební kartě není vhodné

Připojištění k platební kartě není doporučované, a to z toho důvodu, že jeho limity nejsou ve většině případů dostatečně vysoké. Často se jedná o maximální výši plnění v rámci léčebných výloh 1 milion korun. Pokud cestujete desítky tisíc kilometrů od domova na druhou stranu zeměkoule, vyplatí se kvalitní cestovní pojištění s limitem léčebných výloh minimálně 3 miliony korun.

Srovnejte cestovní pojištění do Austrálie online

Srovnání cestovního pojištění do Austrálie provedete online a z pohodlí domova. Není nutné obcházet všechny pobočky pojišťoven a zjišťovat jejich podmínky a pojistné limity. Díky internetu a chytrým srovnávačům najdete to nejlevnější cestovní pojištění během 2 minut.

Slevový kód na cestovní pojištění

Využijte slevový kód na cestovní pojištění od AXA. Získáte o 50% levnější nabídku zdravotního pojištění pro cestu do Austrálie.

Chci využít slevu 50% na cestovní pojištění (budete přesměrováni na oficiální stránky AXA, na speciálně ukrytou stránku, která nabízí o 50% levnější pojištění než standardně nabízí).

zdravotní pojištění do zahraničí

Na obrázku výše vidíte kalkulaci cestovního pojištění pro jednu osobu na pobyt v Austrálii na 7 dní. Zahrnutý je již slevový kód 50%. Cena pojištění tak klesla a nejlevnější je možné zvolit za pouhých 124 Kč. Výše léčebných výloh je však pouze 2,5 milionu Kč a jak jsme zmiňovali výše, při vzdálených destinacích je doporučeno 3 miliony a výše. Vybrat si tak můžete mezi cestovním pojištěním varianty Komfort za 224 anebo Excelent za 416 Kč.

ZÍSKAT SLEVU 50% NA CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění do Austrálie na celý týden za méně než 500 korun, kdy jste kryti na maximální mimity, je velmi výhodná volba pro cestovatele.

Zdravotní pojištění OSHC (pro studenty)

Zahraniční studenti, kteří studují v Austrálii, a to včetně občanů České republiky, jsou povinni si sjednat zdravotní pojištění OSHC (Overseas Student Health Cover). Toto pojištění je nutné mít sjednané na celou dobu studia. Cestovní pojištění využijete pro dobu (několik dnů či týdnů), když přijedete do Austrálie před školou či budete po studiu prodlužovat svůj pobyt na turistická víza.

V případě, že odjíždíte z České republiky na delší dobu než 6 měsíců, je možné se odhlásit od zdravotní pojišťovny v České republice. Nezapomeňte však pojišťovně zpětně doložit, že jste byli po celou dobu zahraničního výjezdu pojištěni každý den (postačí cestovní pojištění, či zdravotní pojištění OSHC).

Rozdíl mezi cestovním pojištěním a pojištěním OSHC

Cestovní pojištění je potřeba odlišovat od pojištění OSHC. Cestovní pojištění je dobrovolné, proto se mu někdy říká také jako připojištění a využívají ho turisté, kteří jedou cestovat do Austrálie. Zdravotní pojištění OSHC je povinné pro mezinárodní studenty a je vyžadováno pro vydání studentských víz.

Pojištění a koronavirus Covid-19

Jak pojišťovny přistupují k úhradě léčebných výdajů, hradí náklady během karantény anebo namátkové testů RT-PCR na Covid-19? A je možné cestu stornovat? Podívejte se na nejčastější otázky a odpovědi v souvislosti s cestovním pojištěním a koronavirem.

Zkušenosti a praktické rady

Cestování v Austrálii je organizačně, časově i finančně nákladné. Je zřejmé, než žádný cestovatel nechce mít zbytečné výdaje navíc.

Vzhledem k tomu, že je Austrálie velmi exotická země a přitahuje pozornost také kvůli sportovním a aktivně turistickým možnostem, cestovní pojištění by mělo patřit na seznam dokumentů, které před cestou zařídit. I ta základní zdravotní péče je v Austrálii velmi drahá a cestovní pojištění vám ji může bez problému zaplatit. Zbytečně neriskujte. Buďte však k cenám pojištění i jejich podmínkám všímaví.

SLEVA 50% NA POJIŠTĚNÍ