Každý, kdo je v duši trochu cestovatel, nesmí ze svého seznamu vysněných zemí vynechat Austrálii. Zemi, která vás bude okouzlovat na každém kilometru cesty, nelze nemilovat. Jednou budete žasnout nad pohnutou historií původních Aboridžinců, pak zvedat oči do výšky k moderním mrakodrapům, natahovat ruce abyste si pohladili zvířata, která u nás nenajdete. Dopoledne se můžete potápět u Velkého bariérového útesu a odpoledne žasnout pod majestátními eukalypty.

Proč rádi cestujeme do Austrálie

Líbí se nám Thajsko, protože nabízí výlet do džungle za poznáním neuvěřitelných živočichů.

Líbí se nám Egypt, protože můžeme procestovat kus pouště.

Líbí se nám New York, protože nás fascinují mrakodrapy v každé ulici. Líbí se nám Keňa, protože nás láká představa setkat se s domorodými kmeny.

A co když existuje země, která vám umí nabídnout toto všechno, a ještě mnohem více?

Tou zemí je Austrálie! Vyzdvihneme 10 lákadel, která pomůžou odpovědět na otázku: Proč Austrálie?

1. Nádherná přírodní scenérie

Kontrasty na každém kroku a po každém ujetém kilometru. V Austrálii se vám za jeden den jízdy vystřídá nespočet různých přírodních scenérií. Minete kilometry pláží s bělostným pískem, projedete moderním městem plným mrakodrapů a ocitnete se v eukalyptovém lese, kde na vás budou pokukovat roztomilé koaly. Jen kousek vás bude dělit od australského venkova, což je ta pravá divočina, kde můžete potkat i domorodé Aboridžince. A dál do vnitrozemí? Tam už je magická poušť plná exotických tvorů. Cestování po Austrálii má mnoho příchutí.

2. Unikátní zvířata

Živočichové v Austrálii se mohli vyvíjet zcela bez vnějších vlivů po čtyřicet tisíc let. Polovina ptáků a přes osmdesát procent savců jsou endemity. Také všechny ryby, které si můžete prohlédnout u pobřeží. Tito živočichové nejsou k vidění nikde jinde. Roztomilou koalu nebo klokana není vůbec složité potkat, ale můžete se vydat i do národních parků. Ty jsou domovem papoušků, ještěrů, krokodýlů i obrovských hadů. A koho láká vodní svět? Výlety za pozorováním velryb nebo delfínů je možné objednat v každém větším městě.

3. Oceán rájem pro potápění a vodní sporty

Surfařské prkno, kajak nebo výstroj pro potápění. Australské pobřeží se stovkami kilometrů bělostných pláží nelze při cestách minout. Potopit se do modravých hlubin a prohlédnout si pestrobarevné živočichy u Velkého bariérového útesu nebo si přivstat, vyskočit na prkno a svést se po vlnách. Vůně oceánu a šumění vln je balzámem na duši všech, kteří chtějí chvíli relaxovat.

4. Moderní pulzující města

Sydney, Melbourne, Perth a mnoho dalších měst. Každé může turistům nabídnout jedinečný zážitek. Sydney je jedním z nejstarších měst na kontinentu, a proto můžete při procházkách narazit i na kus historie. Výhled z mostu Harbour Bridge je okamžikem, kdy nepřestanete mačkat spoušť fotoaparátu. Panorama slavné budovy Opery a pohled na město je nádherným zážitkem. Určitě se na místo vraťte znovu po setmění! Melbourne vás uvítá živou atmosférou. Je to město mnoha národů a kultur, kde se stále něco děje. A Perth? Moderní obchodní centrum, plné energie.

5. Tajemní Aboridžinci

Tam kde končí moderní australská města začíná venkov a vyprahlá krajina. V severním teritoriu se můžete vydat do komunit původních obyvatel kontinentu, do míst, kde žijí Aboridžinci. Původní obyvatelé dnes často pracují jako správci nebo zaměstnanci národních parků. Dozvíte se zajímavosti z jejich historie a poví vám i o nelehkém postavení původních obyvatel v dnešní moderní Austrálii.

6. Neopakovatelná atmosféra a příjemní lidé

Austrálie je zemí, kde vedle sebe žije mnoho národností, kultur i náboženství. Přesto zde není patrné žádné napětí. Austrálie je velmi dobrým místem pro život, pro práci i pro rodinu. Australanům není příjemný shon, a ačkoliv jsou velmi pracovití, hledají rovnováhu mezi pracovními aktivitami a osobním životem. Mnoho zaměstnavatelů poskytuje dovolené navíc ve formě benefitů a nebývá výjimkou, že se setkáte s mužem okolo čtyřicítky, který pracoval u jedné firmy deset let a odměnou mu je rok placené dovolené. Mohli byste být nespokojeni s takovým životním stylem?

7. Krásné počasí po celý rok

Hodně sluníčka a příjemné teploty. Australské léto láká k pobytům u moře a australská zima k horské turistice. Je snadné rozplánovat cestu po kontinentu tak, aby vám vždy vycházelo příjemné počasí pro danou oblast.

8. Austrálie podporuje zahraniční studenty

Austrálie má mnoho programů a několik typů víz, které umožní dostat se do země. Studentská víza vám umožní navštěvovat jazykový kurz, pracovat a po dobu prázdnin budete mít dostatek času na cestování. Studium v Austrálii je neopakovatelnou příležitostí, jak poznat rudý kontinent zblízka a jak získat přátelé mnoha národností.

9. Dostatek pracovních nabídek

Není složité získat v Austrálii práci. Pracovních nabídek je dostatek i v menších městech a odměny jsou více než štědré. I běžné pomocné práce v obchodech nebo restauracích jsou placeny tak, že vám odměna bude stačit na pohodlný život i na cestování do vzdálenějších koutů Austrálie.

10. Australská divočina a nehostinná poušť

Národní park Mungo, Wave Rock nebo Bungle Bungle Range. To je jen malý střípek krás australské divočiny. Magická hora Uluru, která se tyčí uprostřed pustiny nebo monolity Kata Tjuta. Procestovat australskou divočinu znamená vynaložit trochu snahy při plánování a organizovaní, ale získáte mnohem více! Vynaložená investice je malou cenou za úchvatné zážitky.

Austrálie už bude mít vždycky místo ve vašem srdci. Neuplyne den, abyste si na tuto čarokrásnou zemi nevzpomněli.

5/5 - (1 vote)