Melbourne, hlavní město státu Victoria, je druhým největším městem na australském kontinentě. Počet obyvatel je přibližně 4,7 milionu, a nejen díky tomu se o Melbourne říká, že je to město plné života a zážitků. Přízvisek má však metropole mnohem více, zásluhou mnoha parků a zahrad je označováno jako „australské zahradní město.“ Některé ze zahrad jako Carlton jsou dokonce zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Rozlehlé zelené plochy vytváří kontrast s moderní architekturou, která se v Melbourne projevuje v podobě vysokých mrakodrapů. Melbourne jako druhé největší město Austrálie je důležitým ekonomickým a průmyslovým centrem, značnou důležitost ale zaujímá také turismus.

Díky teplému klima a rozmanitosti celého města do Melbourne proudí tisíce turistů. Na přelomu ledna a února tam dokonce přijíždí nejlepší tenisté z celého světa, protože město hostí každoroční tenisový grand slam známý jako Australian Open.

Město je také známé pro nespočet míst, kde můžete obdivovat street art. Umělecká díla autorů si můžete prohlédnout v samotném centru města, ale i v odlehlejších částech. Některé malby se navíc často obměňují.

Poloha Melbourne

melbourne přístav

Melbourne leží na pobřeží zálivu Phillip na jihovýchodní straně Austrálie. Je to přístavní město, které nabízí desítek kilometrů blízkých pláží ať už zaměřených na obchod a průmysl, nebo turismus a v Austrálii tak moc oblíbené surfování.

Nejznámější melbournské pláže jsou na pobřeží zálivu Phillip jako součást předměstí Albert Park, Port Melbourne, St Kilda Eldwood a další.

Nejbližší pláže pro surfování jsou na okrajích zálivu v částech Rye, Sorrento a Portsea, přibližně 85 kilometrů od centra města.

Mapa Melbourne

mapa Melbourne

Časové pásmo v Melbourne

Vzhledem ke své poloze, Melbourne má časové pásmo UTC +10, tedy devítihodinový časový posun dopředu od času České republiky.

Počasí v Melbourne – horká léta, mírné zimy

Počasí v Melbourne je teplé díky oceánskému klimatu. Léta, která jsou díky poloze na jižní části zeměkoule od listopadu do března, jsou horká s průměrnými teplotami kolem 25 °C. Pozor tedy na obrácené roční období. V Austrálii není výjimkou, že se teploty často dotýkají rekordních hranic, což v jižním klimatu znamená až několik stupňů přes 40 °C.

Zimy jsou chladné s teplotami kolem 10-15 °C, ale opět platí to, že teplota může spadnout do extrému, což je v případě Melbourne lehce pod nulu.

TIPCestovní pojištění do Austrálie s limitem léčebných výloh až 500 milionů korun, úrazovým pojištěním až 1 milion korun, pojištěním odpovědnosti za škodu a storno pojištěním pro případ Covid-19 či jiných nečekaných událostí. Sjednáte online.

ZÍSKEJTE SLEVU 50 % na pojištění

Zajímavá místa v Melbourne

melbourne zajímavá místa

Východní pobřeží Austrálie láká cestovatele z celého světa nejčastěji a dobrou zprávou je, že zde můžete zůstat s turistickými vízy až 3 měsíce. Jen pozor na vysoké ceny, životní náklady v Austrálii jsou mnohem vyšší než v České republice.

K objevování zajímavých míst využijte náš návod na veřejnou dopravu v Melbourne, některé linky jsou i zdarma.

Historické centrum Melbourne

Melbourne, hlavní město a největší město státu Victoria v Austrálii, je známé svou bohatou historií a architekturou. Historické centrum Melbourne je jedním z nejvíce fascinujících a živých částí města, které nabízí návštěvníkům mnoho atrakcí a památek k prozkoumání.

Jednou z nejvýznamnějších památek v historickém centru Melbourne je Flinders Street Station, ikonická železniční stanice postavená v roce 1910. Tato nádherná stavba ve stylu edwardiánské architektury je jednou z nejrušnějších železničních stanic na světě a je známá svými charakteristickými zelenými kupolemi. Procházka kolem této stanice je skvělým způsobem, jak si vychutnat atmosféru města a obdivovat jeho historickou krásu.

Nedaleko Flinders Street Station se nachází Federation Square, moderní kulturní centrum, které je domovem mnoha galerií, muzeí a divadel. Toto náměstí je také místem, kde se konají různé kulturní akce a festivaly. Je to skvělé místo, kde si můžete odpočinout, posedět v kavárně a pozorovat ruch města.

Další zajímavou atrakcí v historickém centru Melbourne je St. Paul’s Cathedral, impozantní anglikánský kostel postavený v gotickém stylu. Tato katedrála je známá svými nádhernými vitrážemi a vnitřním designem. Navštívení této katedrály je skvělým způsobem, jak se ponořit do historie města a obdivovat jeho náboženské dědictví.

Pokud máte rádi umění, určitě byste neměli vynechat National Gallery of Victoria, nejstarší a největší uměleckou galerii v Austrálii. Tato galerie hostí rozsáhlou sbírku uměleckých děl z celého světa, včetně děl slavných umělců jako je Rembrandt, Monet a Picasso. Procházka touto galerií je jako cesta do minulosti umění a umožňuje nám lépe porozumět různým uměleckým směrům a stylům.

Další zajímavou památkou v historickém centru Melbourne je Old Melbourne Gaol, bývalá věznice postavená v roce 1839. Tato věznice je známá svými temnými a strašidelnými příběhy a je domovem muzea, které návštěvníkům umožňuje prozkoumat život ve vězení v minulosti. Procházka touto věznicí je jedinečným zážitkem, který nám umožňuje lépe porozumět historii trestního systému v Austrálii.

Historické centrum Melbourne je skutečně fascinujícím místem, které nabízí návštěvníkům mnoho atrakcí a památek k prozkoumání. Od ikonické Flinders Street Station po impozantní St. Paul’s Cathedral, tato část města je plná historie a krásy. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem architektury, umění nebo historie, historické centrum Melbourne vám určitě poskytne nezapomenutelný zážitek.

Královská výstavní budova a zahrady Carlton

Královská výstavní budova a zahrady Carlton spadají mezi nejznámější a nejoblíbenější památky v Melbourne. Obě místa jsou zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Výstavní budova vznikla ve druhé polovině 19. století a demonstruje a zároveň dodnes připomíná rozkvět výstavního hnutí na přelomu 19. a 20. století. Jedná se o úchvatný sál kopírující architektonické prvky výstavních budov po celém světě vystavěné ve stejné časové periodě. Budova má křížový půdorys, kopuli a portálové vstupy. Součástí její prezentace jsou zahrady Carlton, které mají 26 ha.

Královská botanická zahrada se nachází v centru Melbourne a je jednou z nejstarších a největších botanických zahrad na světě. Zahrada byla založena v roce 1846 a od té doby se stala oblíbeným místem pro místní obyvatele i turisty.

Při vstupu do zahrady se návštěvníci ocitnou uprostřed nádherného zeleného ráje. Zahrada se rozkládá na ploše více než 36 hektarů a nabízí širokou škálu rostlinných druhů z celého světa. Návštěvníci zde mohou obdivovat exotické stromy, květiny, byliny a další rostliny, které jsou pečlivě udržovány a prezentovány.

Jednou z nejvýznamnějších částí zahrady je její jezero. Jezerem se vine malebná cesta, která je oblíbená mezi návštěvníky pro svou klidnou atmosféru a krásný výhled na okolní zeleň. Návštěvníci si zde mohou pronajmout čluny a prozkoumat jezero z vody, což je skvělý způsob, jak si užít přírodu a relaxovat.

Další zajímavou částí zahrady je její skleník. Skleník je domovem pro mnoho vzácných a exotických rostlin, které jsou chráněny před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Návštěvníci zde mohou obdivovat různé druhy orchidejí, kaktusů a dalších rostlin, které se jen těžko najdou jinde.

Pro ty, kteří mají rádi historii, je v zahradě také několik památek a budov, které stojí za prozkoumání. Jednou z nejvýznamnějších je La Trobe’s Cottage, historický dům, který sloužil jako domov pro prvního guvernéra Victoria, Charlese Josepha La Trobe. Dům je nyní otevřený veřejnosti a nabízí pohled do života v 19. století.

Královská botanická zahrada také hostí různé kulturní a společenské akce po celý rok. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, výstavy a festivaly, které přinášejí do zahrady ještě větší život a energii.

Celkově lze říci, že Královská botanická zahrada je jednou z nejvýznamnějších atrakcí a památek v Melbourne. Je to místo, kde se můžete ponořit do přírody, obdivovat krásu rostlin a relaxovat ve velkoměstském prostředí. Bez ohledu na to, zda jste milovník přírody, historie nebo kultury, tato zahrada nabízí něco pro každého. Nezapomeňte si tedy naplánovat návštěvu Královské botanické zahrady při své cestě do Melbourne.

St. Kilda Beach

St. Kilda Beach je jednou z nejpopulárnějších atrakcí v Melbourne. Tato pláž se nachází jen pár kilometrů od centra města a nabízí nádherný výhled na oceán. Je to ideální místo pro relaxaci, opalování a vodní sporty.

Když přijdete na St. Kilda Beach, budete okouzleni její krásou. Písečná pláž se táhne na několik kilometrů a je obklopena palmami a zelenými travnatými plochami. Je to ideální místo pro pikniky a procházky podél pobřeží. Můžete si vzít deku a posedět na pláži, nebo si pronajmout lehátka a slunečníky, abyste si užili maximální pohodlí.

St. Kilda Beach je také známá svými vodními sporty. Můžete si pronajmout kajak nebo paddleboard a vydat se na vodu. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete si vyzkoušet surfování nebo windsurfing. Pláž je také oblíbeným místem pro rybáře, kteří sem chodí lovit různé druhy ryb.

Pokud máte rádi procházky, můžete se vydat na St. Kilda Pier. Tato dlouhá molo vás zavede do oceánu a nabízí úchvatný výhled na pláž a okolní krajinu. Na molu se nachází také několik restaurací a kaváren, kde si můžete dát občerstvení nebo si vychutnat sklenku vína při západu slunce.

St. Kilda Beach je také domovem pro mnoho festivalů a akcí. Každý rok se zde koná St. Kilda Festival, který přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa. Během festivalu se na pláži konají koncerty, divadelní představení a různé kulturní akce. Je to skvělá příležitost poznat místní kulturu a zábavu.

Pokud máte rádi zvířata, můžete navštívit také St. Kilda Penguin Colony. Tato kolonie tučňáků se nachází nedaleko pláže a je domovem pro mnoho tučňáků. Můžete se projít po promenádě a pozorovat tyto roztomilé tvory ve volné přírodě. Je to jedinečná příležitost vidět tučňáky v jejich přirozeném prostředí.

St. Kilda Beach je také obklopena mnoha restauracemi, kavárnami a obchody. Po procházce po pláži si můžete zajít na oběd nebo večeři do jedné z mnoha restaurací, které nabízejí širokou škálu jídel z celého světa. Můžete si vychutnat čerstvé mořské plody, tradiční australské pokrmy nebo exotickou asijskou kuchyni.

Celkově lze říci, že St. Kilda Beach je skvělým místem pro relaxaci, zábavu a poznávání místní kultury. Nabízí nádherný výhled na oceán, možnosti vodních sportů, procházky po molu a pozorování tučňáků. Je to ideální místo pro strávení volného času s rodinou nebo přáteli.

Melbourne Cricket Ground (MCG)

Melbourne Cricket Ground (MCG) je jednou z nejvýznamnějších a nejstarších sportovních arén na světě. Nachází se v Melbourne, ve státě Victoria v Austrálii. MCG je známý svou bohatou historií a je považován za svatyni australského sportu.

MCG byl otevřen v roce 1853 a od té doby se stal domovem mnoha významných sportovních událostí. Nejvýznamnější z nich je bezpochyby finále australského fotbalu, známého jako Grand Final, které se koná každý rok na konci září nebo začátkem října. Toto finále je největší sportovní událostí v Austrálii a přitahuje tisíce fanoušků z celé země.

MCG je také domovem australského kriketu. Zde se konají důležité zápasy, včetně testových zápasů a finále soutěže Big Bash League. Kriketové zápasy na MCG jsou vždy plné vzrušení a fanoušci se sem sjíždějí, aby podpořili své oblíbené týmy.

Kromě sportovních událostí MCG také hostí různé koncerty a kulturní akce. Mnoho světově proslulých umělců zde vystupovalo, včetně Rolling Stones, U2 a Eda Sheerana. Koncerty na MCG jsou vždy ohromující a nabízejí nezapomenutelný zážitek.

MCG je nejen sportovní arénou, ale také důležitou památkou. Je zapsán na seznamu národního dědictví a je považován za ikonický symbol Melbourne. Jeho architektura je impozantní a jeho kapacita je více než 100 000 diváků, což z něj činí největší stadion v Austrálii.

Pokud navštívíte MCG, můžete si prohlédnout jeho fascinující muzeum, které vám přiblíží historii australského sportu. Muzeum obsahuje mnoho exponátů, včetně historických fotografií, trofejí a sportovních artefaktů. Je to skvělý způsob, jak se dozvědět více o bohaté sportovní historii Melbourne a Austrálie.

Pro fanoušky sportu je návštěva MCG nezapomenutelným zážitkem. Atmosféra během zápasů je elektrizující a energie v aréně je nakažlivá. Fanoušci se sem sjíždějí, aby podpořili své týmy a vytvořili neuvěřitelnou kulisu.

MCG je snadno dostupný z centra Melbourne. Můžete se sem dostat pěšky, metrem nebo tramvají. Pokud se rozhodnete přijet autem, je zde dostatek parkovacích míst.

Celkově lze říci, že návštěva Melbourne Cricket Ground je nezbytnou součástí každého pobytu v Melbourne. Bez ohledu na to, zda jste fanouškem sportu, milovníkem kultury nebo prostě jen toužíte poznat australskou historii, MCG vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Přijďte a prozkoumejte tuto ikonickou sportovní arénu a památku, která je srdcem australského sportu.

Melbourne je jedním z nejvíce kultivovaných a umělecky bohatých měst na světě. Jeho kulturní scéna je plná různorodých atrakcí a památek, které lákají návštěvníky z celého světa. Jednou z nejvýznamnějších institucí v Melbourne je National Gallery of Victoria (NGV), která je domovem pro jednu z největších uměleckých sbírek v Austrálii.

NGV byla založena v roce 1861 a je nejstarší a největší veřejnou galerií umění v Austrálii. Její sbírka zahrnuje více než 75 000 uměleckých děl, která pokrývají období od starověku až po současnost. Galerie je rozdělena do dvou hlavních budov – NGV International a NGV Australia.

NGV International se nachází v srdci Melbourne na St Kilda Road. Tato impozantní budova je domovem pro mezinárodní sbírky umění, které zahrnují díla z různých kultur a období. Návštěvníci zde mohou obdivovat umělecká díla od slavných umělců jako je Rembrandt, Monet, Picasso a Warhol. Galerie také pořádá dočasné výstavy, které představují díla umělců z celého světa.

NGV Australia se nachází v blízkosti Federation Square a zaměřuje se na australské umění. Tato budova je domovem pro rozsáhlou sbírku australského umění od kolonizace až po současnost. Návštěvníci zde mohou objevit díla australských umělců jako je Sidney Nolan, Arthur Boyd a Emily Kngwarreye. Galerie také pořádá výstavy, které se zaměřují na různá témata a aspekty australské kultury.

NGV je nejen místem pro obdivování umění, ale také nabízí různé programy a aktivity pro veřejnost. Galerie pořádá pravidelné prohlídky, workshopy a přednášky, které umožňují návštěvníkům lépe porozumět uměleckým dílům a jejich historii. NGV také pořádá speciální akce, jako jsou noční prohlídky, koncerty a filmové projekce, které přinášejí umění blíže k veřejnosti.

Navštívení National Gallery of Victoria je nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka umění a kultury. Je to místo, kde můžete objevovat a obdivovat umělecká díla z celého světa a zároveň se dozvědět více o australské kultuře a historii. Galerie je snadno dostupná veřejnou dopravou a vstup je zdarma, což z ní činí ideální cíl pro rodiny, studenty a turisty.

Celkově lze říci, že National Gallery of Victoria je jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí v Melbourne. Její rozsáhlá sbírka uměleckých děl a různorodé programy nabízejí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat a porozumět umění a kultuře. Pokud plánujete návštěvu Melbourne, nezapomeňte navštívit tuto úžasnou galerii a objevit krásu umění.

Federation Square

Federation Square je jedním z nejvýznamnějších a nejživějších míst v Melbourne. Nachází se v samém srdci města a nabízí širokou škálu atrakcí a památek pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Jednou z hlavních atrakcí v Federation Square je Ian Potter Centre: NGV Australia, které je domovem největší sbírky australského umění na světě. Toto umělecké centrum nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat australskou kulturu a historii skrze různé umělecké díla a výstavy. S jeho moderní architekturou a inovativními výstavními prostory je toto centrum skutečným skvostem v Melbourne.

Další zajímavou atrakcí v Federation Square je ACMI (Australian Centre for the Moving Image). Toto centrum je zasvěceno filmu, televizi, videohrám a digitálnímu umění. Návštěvníci zde mohou objevovat historii filmu a televize v Austrálii prostřednictvím interaktivních výstav a exponátů. ACMI také pořádá různé filmové festivaly a speciální události, které přitahují filmové nadšence z celého světa.

Pro ty, kteří mají rádi architekturu, je v Federation Square také Atrium. Tato moderní budova je známá svým unikátním designem a skleněnou střechou, která propouští přirozené světlo do interiéru. Atrium je domovem různých obchodů, kaváren a restaurací, které nabízejí širokou škálu jídel a nápojů. Je to skvělé místo pro odpočinek a relaxaci po prohlídce okolních atrakcí.

Další zajímavostí v Federation Square je The Edge. Jedná se o jedinečnou atrakci, která nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. The Edge je skleněná krabice, která vystupuje z budovy a poskytuje panoramatický výhled na město. Návštěvníci se mohou projít po skleněném podlaze a zažít pocit, že visí nad městem. Tato atrakce je určitě pro ty, kteří mají odvahu a nebojí se výšek.

Posledním, ale rozhodně ne nejméně důležitým, místem, které stojí za návštěvu v Federation Square, je The Square itself. Toto veřejné prostranství je centrem kulturních a společenských událostí v Melbourne. Návštěvníci zde mohou zažít různé festivaly, koncerty, výstavy a další akce. The Square je také skvělým místem pro pikniky a setkávání s přáteli. Jeho živá atmosféra a krásná okolní architektura dělají z tohoto místa skutečně jedinečné místo v Melbourne.

Celkově lze říci, že Federation Square je neodmyslitelnou součástí Melbourne a nabízí širokou škálu atrakcí a památek pro návštěvníky. Od uměleckých center a filmových muzeí po moderní architekturu a jedinečné zážitky, toto místo má co nabídnout pro každého. Pokud plánujete návštěvu Melbourne, určitě nezapomeňte navštívit Federation Square a objevit všechny jeho skvosty.

Queen Victoria Market

Queen Victoria Market je největším trhem v celém Melbourne. Pokud máte rádi atmosféru pouličních trhů, kde každý stánek nabízí originální a zajímavé pochutiny, nebo suvenýry, oblečení a spoustu dalšího, toto místo byste při poznávání nové kultury neměli vynechat.

Queen Victoria Market je jednou z největších a nejstarších tržnic v Melbourne, která nabízí širokou škálu atrakcí a památek pro návštěvníky. Tato tržnice je nejen místem, kde můžete nakoupit čerstvé potraviny a suvenýry, ale také je to kulturní ikona města.

Queen Victoria Market se nachází v centru Melbourne a je snadno dostupná veřejnou dopravou. Po příchodu na tržnici se návštěvníci ocitnou v rušném a živém prostředí plném barev, vůní a zvuků. Tržnice je rozdělena do několika sekcí, které nabízejí různé druhy zboží.

Jednou z nejpopulárnějších částí Queen Victoria Market je potravinová sekce. Zde můžete najít čerstvé ovoce, zeleninu, maso, ryby a další potraviny. Místní farmáři a producenti zde nabízejí své produkty, které jsou známé svou kvalitou a čerstvostí. Návštěvníci si mohou vychutnat chuť a vůni čerstvých potravin a také se dozvědět více o místních produktech.

Další zajímavou částí tržnice je suvenýrová sekce. Zde můžete najít různé suvenýry, jako jsou magnetky, trička, keramika a další předměty, které připomínají Melbourne. Tato část tržnice je oblíbená mezi turisty, kteří si zde mohou zakoupit originální dárky pro své blízké nebo si jednoduše odnést kousek Melbourne domů.

Queen Victoria Market nenabízí pouze možnost nakupování, ale také je to místo, kde se můžete setkat s místními obyvateli a zažít atmosféru města. Tržnice je oblíbeným místem pro setkávání a posezení s přáteli. Zde si můžete vychutnat sklenici vína nebo kávy a sledovat rušný ruch kolem sebe.

Pro ty, kteří mají zájem o historii a architekturu, Queen Victoria Market nabízí také několik památek. Jednou z nich je historická budova tržnice, která je známá svým unikátním designem. Tato budova byla postavena v roce 1878 a je považována za jednu z nejstarších dochovaných budov v Melbourne. Její architektura je kombinací tradičních a moderních prvků, což dává budově jedinečný vzhled.

Další památkou na Queen Victoria Market je socha královny Viktorie, po které tržnice nese své jméno. Tato socha byla postavena v roce 1900 a je symbolem historie a tradice tržnice. Její umístění uprostřed tržnice přitahuje pozornost návštěvníků a je oblíbeným místem pro focení.

Queen Victoria Market je nejen místem pro nakupování, ale také kulturní ikonou Melbourne. Tato tržnice nabízí širokou škálu atrakcí a památek, které zaujmou každého návštěvníka. Bez ohledu na to, zda máte zájem o nakupování, poznávání místní kultury nebo jen relaxaci s přáteli, Queen Victoria Market je ideálním místem pro strávení času v Melbourne.

Shrine of Remembrance

Melbourne, hlavní město a největší město státu Victoria v Austrálii, je známé svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Mezi mnoha atrakcemi a památkami, které město nabízí, je Shrine of Remembrance jedním z nejvýznamnějších míst, které byste měli navštívit.

Shrine of Remembrance je památník postavený na počest australských vojáků, kteří zemřeli během první světové války. Byl postaven v roce 1934 a od té doby se stal symbolem uctění a památky na všechny vojáky, kteří položili své životy ve službě své zemi.

Při příchodu k Shrine of Remembrance si okamžitě všimnete jeho impozantní architektury. Budova je navržena ve stylu řeckého klasicismu a je inspirována Parthenonem v Athénách. Je postavena z mramoru a je obklopena rozlehlými zahradami a fontánami. Tato architektura symbolizuje důstojnost a vážnost, kterou si památník zaslouží.

Jakmile vstoupíte dovnitř, budete přivítáni dojemnou atmosférou. Hlavní hala je velkolepá a zdobená různými sochami a pamětními deskami. Zde se nachází také Velká mapa světa, která ukazuje, kde australské jednotky bojovaly během první světové války. Je to působivý pohled na to, jak daleko a široko se australské vojáky rozšířily, aby bránily svou zemi.

Další zajímavou částí Shrine of Remembrance je galerie, která obsahuje různé exponáty a artefakty z válečných let. Zde můžete vidět uniformy, zbraně, fotografie a další předměty, které připomínají hrdinství a oběti australských vojáků. Tato galerie je skvělým zdrojem informací a umožňuje návštěvníkům lépe porozumět historii australského vojenského úsilí.

Shrine of Remembrance je také domovem pro Sloup paměti, který je umístěn na vrcholu budovy. Tento sloup je vyroben z bronzu a je zdoben různými symboly a reliéfy, které představují různé aspekty vojenské historie Austrálie. Je to místo, kde návštěvníci mohou přijít a vzpomenout si na ty, kteří zemřeli ve válce, a vyjádřit svou úctu a vděčnost.

Shrine of Remembrance je nejen místem památky, ale také místem, kde se konají různé ceremonie a události. Každý rok se zde koná slavnostní ceremonie k připomenutí Dne památky, který je v Austrálii velmi důležitým dnem. Tato událost přitahuje tisíce lidí, kteří přicházejí uctít památku padlých vojáků.

Celkově lze říci, že Shrine of Remembrance je jedním z nejvýznamnějších a nejdojemnějších míst, které můžete navštívit v Melbourne. Jeho architektura, expozice a atmosféra vytvářejí silný dojem a připomínají nám důležitost uctění a památky na ty, kteří obětovali své životy ve službě své zemi. Pokud se chystáte navštívit Melbourne, nezapomeňte zařadit Shrine of Remembrance do svého seznamu míst k návštěvě.

Melbourne City Circle Tram

Městský tramvajový okruh je obrovským přínosem pro každého návštěvníka, propojuje totiž nejdůležitější střed města a zároveň připravuje pro své pasažéry ojedinělý zážitek. Pod slovem tramvajový okruh si většina lidí představí obyčejnou tramvaj, která objíždí město, avšak v Melbourne je pod tímto spojením něco naprosto jiného.

Historické tramvaje objíždí střed města a nastoupit a vystoupit můžete na jakékoli zastávce, kterých je celkově osm. Jízdné je zadarmo a aby toho nebylo málo, také k tomu všemu dostanete komentovanou prohlídku nejzajímavějších míst. Mapa této tramvajové linky by tedy měla být určitě mezi vašimi věcmi, protože se vám bude hodit.

Puffing Rilly Station

Další podobný zážitek, ale tentokrát v mnohem větším měřítku a situovaný uprostřed australské přírody je Puffing Rilly Station. Jedná se o nejstarší parní železnici v Austrálii, která své návštěvníky proveze deštním pralesem v horském pásmu zvaném Dandenong Rangers. Čerstvý horský vzduch, kapradiny všude kolem a šumění malých vodopádů navodí tu nejlepší atmosféru k relaxaci a odpočinku od rušného města.

Flinder’s Street Station

Mezi další zajímavá místa patří Flinder’s Street Station. Vlaková stanice, která svým designem patří k jedněm z nejvíce rozeznatelných budov v Melbourne.

Great Ocean Road

Pokud budete chtít uniknout z města a podívat se do australské přírody, pronajměte si auto a vyražte na oblíbenou Great Ocean Road. Na 250 kilometrové projížďce poznáte autentickou Austrálii se vším všudy.

10+ míst co vidět v Melbourne

Hledáte nejlepší místa, která stojí za návštěvu v Melbourne? Památky, které stihnete projít během 2 dnů? Připravili jsme seznam deseti míst, která byste si neměli nechat ujít. Melbourne je plné zajímavých míst a atrakcí, které stojí za to navštívit.

  1. Federation Square – velké náměstí v centru Melbourne, které je kulturním srdcem města. Zde se nacházejí muzea, galerie, kina a mnoho kulturních akcí.
  2. The Royal Exhibition Building – historická budova v Carlton Gardens, která je zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO. Budova hostí kulturní akce a výstavy.
  3. Melbourne Cricket Ground (MCG) – největší stadion v Austrálii, který je domovem australského fotbalu a kriketu. MCG je také důležitým místem pro sportovní fanoušky.
  4. St. Paul’s Cathedral – katedrála postavená v gotickém stylu, která se nachází v centru Melbourne. Je to jedna z nejstarších budov v Melbourne a nabízí krásné výhledy na město.
  5. National Gallery of Victoria – největší a nejstarší galerie v Austrálii, která obsahuje rozsáhlé sbírky australského a mezinárodního umění.
  6. Queen Victoria Market – velký trh nabízející mnoho druhů jídla, oblečení a suvenýrů. Trh se nachází v historické budově v centru Melbourne.
  7. Eureka Tower – výšková budova, která nabízí nádherný výhled na Melbourne a okolní oblasti. Můžete se zde vydat na vyhlídkovou věž nebo si vychutnat jídlo v restauraci na nejvyšším patře.
  8. Royal Botanic Gardens – rozsáhlé zahrady plné rostlin, stromů a květin. Zahrady jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.
  9. Shrine of Remembrance – památník padlým v první světové válce, který se nachází v Kings Domain. Budova je otevřená pro veřejnost a nabízí nádherné výhledy na město.
  10. Southbank – malebná oblast plná restaurací, kaváren a barů. Je to skvělé místo pro procházku podél řeky Yarra a užití si pohledu na město.

Co dělat v Melbourne

Zkuste místní kuchyni – Melbourne je známý svou pestrou gastronomickou scénou, od kávy až po fine dining. Nezapomeňte vyzkoušet některé z místních specialit, jako jsou meat pies, Vegemite nebo Flat White kávu.

Navštivte St Kilda – St Kilda je oblíbená turistická oblast plná restaurací, kaváren a obchodů. Je to také skvělé místo pro procházku podél pláže a pozorování západu slunce.

Užijte si noční život – Melbourne je také známý svou živou noční scénou, plnou klubů, barů a restaurací. Navštivte některý z místních barů a klubů a užijte si večer s místními lidmi.

Cestovní pojištění do Austrálie

Před odjezdem na dovolenou do Austrálie si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění do zahraničí. Výlohy na akutní ošetření a zdravotní péči jsou v Austrálii mnohem vyšší než v České republice, je proto vhodné uzavřít cestovní pojištění s vyššími limity. Přečtěte si článek srovnání cestovního pojištění do Austrálie.

50% SLEVA NA POJIŠTĚNÍ

Pokud plánujete dlouhodobý pobyt v Austrálii či někam jinak do světa za prací nebo studiem, srovnejte ceny pojištění s True Traveller – oblíbené cestovní pojištění, které nabízí vysoké limity léčebných výloh, úrazového pojištění a je mezi cestovateli po celém světě oblíbené.

Přejeme bezpečné cestování v Austrálii!

Líbil se Ti článek?