Jestli máte rádi dobrodružství, adrenalinové sporty a aktivity v Austrálii vás určitě mile potěší. Jaké adrenalinové aktivity vyzkoušet? Kde a za jakou cenu? Tyhle užitečné informace najdete v tomto článku.

Toho, co navštívit v Austrálii, je mnoho. Od návštěv národních parků přes průzkum různých australských měst po poznávání podmořského světa. Tyto typické věci pro Austrálii můžete navíc ještě doplnit silným adrenalinovým zážitkem. Vaše návštěva Austrálie se tak stane ještě záživnější.

Lezení po Harbour Bridge, Sydney

Harbour Bridge patří stejně tak jako Opera House mezi top architektonické australské stavby. Na tomto mostě v Sydney se nachází několikaproudová silnice a chodník. Dovolená v Austrálii bez navštívení tohoto mostu není úplná. Víte, že se můžete dostat ještě výše a pozorovat tak i jezdící auta a procházející se chodce pod vámi?

Tuto aktivitu si mohou vyzkoušet jak dospělí, tak děti. O vybavení a průvodcovství se postarají zaměstnanci ve Bridge Climb. Centrum se nachází v části The Rocks. Vybrat si můžete ze tří nabízených programů, mezi které patří:

  • Summit Express – 2,5 hodiny dlouhá prohlídka, která zahrnuje 1002 schodů. Cena pro dospělého se pohybuje mezi 268 – 403 AUD, pro dítě 188 – 293 AUD.
  • Summit – 3 hodiny dlouhá prohlídka zahrnující 1332 schodů. Cena pro dospělého se pohybuje mezi 268 – 403 AUD, pro dítě 188 – 293 AUD.
  • Ultimate – 3,5 hodiny dlouhá prohlídka, která zahrnuje 1621 schodů. V rámci této prohlídky se podíváte z jednoho konce mostu na druhý, a to hned dvakrát. Za dospělého zaplatíte 348 AUD, za dítě 149 AUD.

SkyPoint Climb, Gold Coast

Každý návštěvník Gold Coastu pravděpodobně navštíví kromě pláže také některý z mrakodrapů. Přes skla mrakodrapu vidíte město jako na dlani. Co takhle ale vidět všechno bez skla? Na samotném vrcholu budovy Resortu Q1 se můžete na vlastní kůži kochat výhledy ve výšce 270 metrů nad zemí.

Vyberte si z nabídky vstupenek, které se cenově liší v závislosti na programu a délce platnosti.

Potápění se se žralokem bílým, Port Lincoln

Tato atrakce patří mezi oblíbené letní adrenalinové aktivity. Při ponoru budete uzavřeni v kleci tak, aby se k vám tito podmořští tvorové nedostali. Vy zároveň uvidíte nejen žraloky bílé v plné kráse, ale také ostatní živočichy žijící pod hladinou. Adrenalin nastane tehdy, když si vás žralok všimne a začne se k vám přibližovat. To, že jste v kleci, se vám v tom momentu tak nějak vytratí z hlavy.

Celodenní výlet je poněkud dražší, ale jistě nezapomenutelný. Například společnost Calypso Star nabízí celodenní výlet s vybavením za 534 AUD.

Plavání se žralokem obrovským, Ningaloo Reef

Co takhle si zaplavat se žralokem? Plavání vedle tvora, který je až 14 metrů dlouhý s vahou až 15 tun, je možné v oblasti Ningaloo Reef. Tito žraloci jsou neškodní, ačkoliv to tak díky těmto číslům i samotnému jménu nevypadá. Tenhle zážitek patří mezi nejlepší adrenalinové aktivity.

Ningaloo Reef je jediným místem na světě, které je známé tím, že sem každoročně tito žraloci připlouvají a navštěvují pobřeží. Tento druh žraloků je známý tím, že plave i těsně pod hladinou, takže ho můžete zahlédnout i při pouhém šnorchlování.

Hlavní sezóna probíhá od dubna do července.

plavání se žralokem

Raft v divoké přírodě, Tasmánie

Rafting na divoké řece Franklin se postará o pořádnou dávku dobrodružství. Budete plout jak po klidné vodě, připomínající jezero, tak po nezkrotných peřejích. Při pohledu na břeh uvidíte staré lesy, deštný prales a člověkem nepoškozenou přírodu.

Hlavní sezóna probíhá od října do dubna. Cestovní agentury, které zajišťují expedice nabízí Tours trvající 5-10 dní. Obvykle začínají z města Launceston nebo Hobart v Tasmánii.

Franklin River Rafting nabízí osmidenní či desetidenní výlety. Přesný itinerář najdete na jejich webových stránkách.

Raft v Austrálii

Procházka v údolí obrů, Denmark

V západní Austrálii, cca 4,5 hodiny od Perthu, se nachází stromy, které se řadí k těm nejvyšším na světě. Svou výškou dosahují až 75 metrů. Projděte se mezi korunami stromů ve výšce 40 metrů nad zemí, prohlédněte si tyto velikány zblízka a kochejte se výhledem do okolí. Udělejte si výlet a pochopíte, proč se tohle místo nazývá jako Valley of the Giants, neboli údolí obrů.

Dospělí zaplatí za lístek 16 AUD. Za dětský vstup (6-15 let) zaplatíte 10, 50 AUD.

Slaňování po Gordon Dam, Tasmánie

Přehrada Gordon Dam je ještě vyšší než Harbour Bridge v Sydney. Tato atrakce ve formě slaňování je doporučována jedincům silnější povahy. Začíná ve výšce 140 metrů nad zemí.

Atrakci můžete vyzkoušet například se společností Aardvark Adventures. Za slaňování zaplatíte 210 AUD.

Další adrenalinové a extrémní výlety

Vyzkoušejte některý z letních či zimních sportů, které k Austrálii patří. Ze zimních sportů můžete zkusit lyžování, jízdu se psím spřežením, sáňkování. Mezi sportovní letní adrenalinové aktivity patří například surfing nebo potápění.

lyžování

Mezi adrenalinové aktivity v Austrálii patří také seskoky padákem či vyhlídkové lety. Ve větších městech narazíte na velké množství cestovních agentur, které nabízejí různé programy. Pokud je to na vás příliš, navštivte zábavní parky v Austrálii.

V rámci dobrodružství nezapomeňte vyzkoušet glamping – luxusní stanování.

Líbil se Ti článek?