Sydney Harbour Bridge je největší železniční most v Austrálii a je to jedna z nejvýznamnějších památek v Sydney. Most byl dokončen v roce 1932 a jeho konstrukce je impozantní. Most měří 503 metrů a jeho šířka je 49 metrů. Jeho nejvyšší bod je 134 metrů nad hladinou moře.

Materiál ocel
Délka 1149 m
Šířka 48,8 m
Výška 134 m
Max. rozpětí 503 m

 

Most je oblíbenou turistickou atrakcí a nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit. Můžete se projít po mostě, prohlédnout si výhledy na Sydney Harbour a okolní oblasti, nebo se zúčastnit jedné z mnoha prohlídek, které jsou k dispozici. Pro ty, kteří chtějí zažít něco opravdu vzrušujícího, je tu možnost vyzkoušet si přechod mostu na laně.

Navštívit Sydney Harbour Bridge je skvělý způsob, jak si užít jedinečnou architekturu a historii tohoto místa. Je to skvělá příležitost prozkoumat jednu z nejvýznamnějších památek Austrálie a zažít něco opravdu vzrušujícího.

Jak se dostat na Sydney Harbour Bridge – dopravní možnosti a ceny

Nejlepší způsob, jak se dostat na Sydney Harbour Bridge, je pomocí veřejné dopravy. Nejbližší stanice metra je Wynyard Station, která se nachází na lince City Circle. Odtud se můžete dostat na Harbour Bridge pomocí autobusu č. 441, který jezdí každých 15 minut.

Cena jízdenky autobusu je 3,20 AUD.

Další možností je využít služeb místních taxi služeb. Cena závisí na vzdálenosti a může se pohybovat od 15 do 25 AUD.

Co vidět na Sydney Harbour Bridge – tipy na výlety a zážitky

Sydney Harbour Bridge je jednou z nejvíce ikonických památek v Austrálii a je oblíbenou turistickou destinací. Existuje mnoho způsobů, jak si užít výhled na most a okolní oblast.

Prohlídka mostu

Prohlídka mostu Harbour Bridge je skvělým způsobem, jak si užít výhled na most a okolní oblast. Užijte si procházku po mostě, výhledy z vyhlídkové plošiny a informace o historii mostu.

Sydney Harbour Bridge Climb

Sydney Harbour Bridge Climb je jedinečný zážitek, který vám umožní vystoupat na vrchol mostu a prozkoumat jeho konstrukci zblízka. Prohlídka trvá asi 3,5 hodiny a je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Sydney Harbour Bridge Pylon Lookout

Pylon Lookout je vyhlídková plošina, která se nachází ve výšce 80 metrů nad úrovní moře. Návštěvníci mohou obdivovat panoramatický výhled na most a okolní oblast.

Sydney Harbour Bridge Tour

Sydney Harbour Bridge Tour je skvělou příležitostí, jak si užít výhled na most a okolní oblast. Prohlídka trvá asi 2 hodiny a zahrnuje procházku po mostě, informace o historii mostu a vyhlídky z vyhlídkové plošiny.

Sydney Harbour Bridge Sunset Cruise

Sunset Cruise je skvělou příležitostí, jak si užít výhled na most a okolní oblast. Prohlídka trvá asi 2 hodiny a zahrnuje prohlídku mostu, vyhlídky z lodi a informace o historii mostu.

Historie Sydney Harbour Bridge

Sydney Harbour Bridge je jedním z nejznámějších symbolů Austrálie. Byl postaven v letech 1923 až 1932 a je největším železobetonovým obloukem na světě.

V roce 1922 byla vyhlášena soutěž o navržení mostu přes Sydney Harbour. Vítězem se stal britský inženýr John Bradfield, který navrhl obloukový most s ocelovou konstrukcí.

V roce 1923 byla zahájena výstavba mostu. Práce byly prováděny dvěma firmami, Dorman Long a J.J.C. Bradfield. Práce trvaly devět let a v roce 1932 byl most dokončen.

Most byl slavnostně otevřen královnou Alžbětou II. v roce 1932. Během otevíracího ceremoniálu bylo přes most převedeno přes 150 000 lidí.

Most byl pojmenován po britském admirálovi Arthuru Phillipovi, který byl prvním guvernérem Nového Jižního Walesu.

V roce 1988 byla vyhlášena soutěž o navržení nového povrchu mostu. Vítězem se stal australský architekt John Denton, který navrhl povrch z granitu a mramoru.

V roce 1998 byla dokončena rekonstrukce mostu. Byla provedena řada úprav, včetně instalace nového osvětlení a zvýšení nosnosti mostu.

V současnosti je Sydney Harbour Bridge jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Austrálii. Každý rok jej navštíví miliony turistů z celého světa.

Proč navštívit Sydney Harbour Bridge

Most Harbour Bridge v Sydney je jedním z nejvýznamnějších symbolů Austrálie. Je to největší železniční most v Austrálii a jeho konstrukce byla dokončena v roce 1932. Most je dlouhý přes 500 metrů a jeho výška je 134 metrů.

Most Harbour Bridge je oblíbenou turistickou atrakcí v Sydney. Můžete se projít po mostě a obdivovat výhled na město a jeho okolí. Můžete také vystoupat na vrchol mostu a prohlédnout si výhled z výšky.

Kromě toho můžete navštívit některé z mnoha obchodů a restaurací, které se nacházejí v okolí mostu. Můžete také navštívit některé z mnoha muzeí a galerií, které se nacházejí v okolí mostu.

Pokud se chystáte navštívit Most Harbour Bridge, měli byste vědět, že jeho provoz je omezený. Most je uzavřen pro veřejnost v noci a v některých časech během dne. Také byste měli vědět, že je zde omezený počet parkovacích míst.

Most Harbour Bridge je skvělou turistickou atrakcí v Sydney. Je to jedinečná příležitost prozkoumat město a jeho okolí z výšky. Navštívit Most Harbour Bridge je skvělý způsob, jak strávit den v Sydney.

Více najdete na oficiálních stránkách města Sydney v části Harbour Bridge.

Líbil se Ti článek?