Chcete zažít adrenalin? Zkusit různé atrakce a vyzkoušet si, co vydržíte vy a váš žaludek? Od toho v Austrálii existují zábavní parky, které vám zajistí den plný legrace. Kolotoče, horské dráhy a filmová centra jsou jen zlomkem toho, co v nich najdete.

Pokud jste fanouškem matějských poutí, budou se vám australské zábavní parky jistě líbit. Svou velikostí a různorodostí vás ohromí, stejně tak, jako atmosférou, která v nich panuje. Připravili jsme seznam míst, která navštívit.

Cena vstupného

Ceny parků se liší. Některé zábavní parky v Austrálii nabízí vstup zdarma a platbu jednotlivých atrakcí, některé nabízejí lístky s předplacenými atrakcemi. Informace týkající se vstupného naleznete na webových stránkách jednotlivých zábavních center. Budou vám poskytnuty také v jakémkoliv informačním centru.

Zábavní parky

Adventure World, Perth

Park Adventure World plný dobrodružství v australském městě Perth nabízí hned několik zábavných variant atrakcí. Některé na vodě, jiné na souši. Pár z nich dokonce kombinuje obojí. V tomto zábavním parku si můžete vyzkoušet také jízdu v motokárách nebo zažít pirátský boj.

Beachouse, Adelaide

Projeďte se na autodromu, na lodi nebo na tobogánu plném vody. Zahrajte si videohry, minigolf a na závěr si dejte chutné občerstvení v místní restauraci. Veřejná doprava v Adelaide nabízí snadné spojení. Do parku se dostanete autem, autobusem a tramvají. Přehledné info můžete také čerpat z oficiálních stránek parku.

Dreamworld, Gold Coast

Kolotoče, horské dráhy, vodní tobogány a divoká příroda. To nabízí zábavní park Dreamworld v Gold Coast. V parku probíhají také pravidelná představení. Také tu najdete obchod s legem a několik stánků s občerstvením. Park nabízí atrakce určené přímo rodinám, dětem a dospělým.

zábavní parky v Austrálii

Funfields Theme Park, Melbourne

To, co tento park Funfields nabízí, jsou vodní atrakce, rychlé jízdy spojené s virtuální realitou, bobová dráha, jízda motokárou a další atrakce pro malé i velké návštěvníky. Najdete zde také VIP odpočinkové zóny nebo minigolf.

Luna Park Sydney

Luna Park v Sydney vás zaujme už svou vstupní branou. Ta se skládá z obří barevné hlavy a otevřené pusy, která představuje vstupní bránu. Tento zábavní park byl otevřen v roce 1935, což je poměrně dlouhá doba na to, aby byly atrakce různorodé, přitažlivé a plně funkční. Mezi hlavní atrakce patří kolotoče, skluzavky, horská dráha a zrcadlové bludiště. Kromě toho zde můžete zhlédnout i film ve velkoplošném promítání.

Luna Park Melbourne

Luna Park v Melbourne se nachází na atraktivním místě u St Kilda Beach, což je krásná pláž s promenádou nedaleko centra Melbourne. Vstupní brána se podobá té v Sydney. Park je otevřen již od roku 1912, a funguje tak více než 100 let. Na výběr jsou atrakce pro děti i dospělé. Z některých kolotočů se vám navíc naskytne výhled na pláž a nekončící vodní hladinu.

zábavní park v Melbourne

Mega Adventure, Adelaide

Zábavnímu park Mega Adventure dominuje lanové centrum se sedmdesáti překážkami nacházejících se v různých výškách. Dráhu si můžete projít svým vlastním tempem a přizpůsobit ji své úrovni. Dokonce si na ní můžete zahrát tenis nebo se projet na kole. Vše samozřejmě s jištěním a potřebným vybavením, které vám bude poskytnuto na místě.

Oblíbená je také maxi houpačka, která vám umožní zažít výhled z 18 metrů. Rychlost houpačky dosahuje až 70 kilometrů za hodinu. Pokud nemáte ani na jednu z atrakcí žaludek, můžete se projít po Sky Walk, ze které budete mít výhled nejen na atrakce, ale také na oceán.

Warnes Bros. Movie World Oxenford

Movie World se nachází 20 kilometrů od Surfers Paradise. Pokud se nacházíte v této oblasti a už jste ozkoušeli surfování a přemýšlíte, co dalšího podniknout, máte od nás tip. Rozlehlý park, který spojuje oblíbené atrakce s živými vystoupeními a kaskadérskými představeními. Setkáte se zde také se superhrdiny a známými postavami z pohádek či filmů.

Líbil se Ti článek?