Přečetli jste si název článku a myslíte, že jsme v něm udělali chybu? Neudělali. Glamping svými písmeny sice připomíná slovo camping, které je rozhodně známější, ale jeho význam se liší. Pokud ještě neznáte slovo glamping, seznamte se. 

Co je glamping

Stručně můžeme glamping popsat jako kempování pro náročné nebo luxusní kempování. Toto slovo vzniklo ze dvou anglických slov – glamour camping. Kouzelné kempování, jak bychom mohli volně přeložit, nabízí služby pro ty, kteří chtějí zažít pobyt v přírodě a zároveň v luxusu. 

Pokud chcete zažít noc ve stanu, ale bojíte se promoklého vybavení, hmyzu nepohodlí a zimy, glamping je variantou pro vás. Nepotřebujete žádné vybavení ani kempovací dovednosti. Stačí se jen s přítelem, partou kamarádů či celou rodinou vydat na toto dobrodružství. Oproti klasickému kempování je však mnohem dražší.

Glamping stany se nachází přímo v přírodě a jsou postaveny tak, aby do ní svým vzhledem zapadly. Jsou různě velké a nabízí rozmanité vybavení. Patří mezi ně třeba Wi-Fi připojení, zásuvky, pohodlné postele, topení a třeba i vlastní kuchyně a koupelna. Existuje mnoho variant a stylů, stačí si jen vybrat tu nejvhodnější variantu pro vás.

Výhody glampingu

  • Bezpečnost
  • Blízkost přírody
  • Dobrodružství
  • Ekologičnost
  • Originalita
  • Pohodlnost
  • Vybavenost

Historie Gampingu

Historie glampingu sahá do 19. století. V té dvě spočíval zejména v luxusnějším ubytování v době kempování. Nejednalo se však o takový luxus jako dnes. Stačil třeba teplejší spacák nebo kvalitnější a ozdobnější ubrus. První glamping stany vznikly v exotických destinacích v Africe a Asii. Najít je můžete třeba na Bali, Malajsii, Tanzanii nebo Jihoafrické republice. Jeden z nejhezčích resortů se nachází na hranicích Kambodži a Thajska v části Koh Kong, kde se můžete ubytovat na vodní hladině uprostřed džungle. 

glamping

Glamping lokality v Evropě

S glampingem se nyní můžete setkat v různých koutech světa, a to i v Evropě. V posledních letech se zde hojně rozšířily. Zájem o ně stále stoupá. Například v roce 2014 se otevřel první glamping stan v Chorvatsku a dnes na tomto území najdeme dalších čtrnáct.

Luxusní a netradiční ubytování v přírodě můžete vyzkoušet i v České Republice. Česko nabízí místa pro “netradiční kempování” jako třeba spaní na seně nedaleko Sněžky, nebo spaní na stromě v Posázaví. Další zajímavá místa naleznete zde.

  • Německo – Naši zahraniční sousedé nabízí kempování v korunách stromů, tzv. treehouse. Každý domeček je vyhřívaný a vybavený pohodlnou postelí, ze které můžete pozorovat krajinu kolem sebe.
  • Itálie – Ubytování v luxusních stanech se nachází přímo na pláži. Díky tomu se můžete probouzet a usínat při zvuku šumících vln. Fotky z romantického večera můžete ihned sdílet díky rychlému Wi-Fi připojení. 
  • Chorvatsko – V Laterně se můžete ubytovat ve stanech s rozlohou až 35 metrů čtverečných. Při výhledu na Jadran si můžete vařit v soukromé kuchyni nebo si dát sklenku dobrého vína na terase. V rámci ubytování můžete využít i infinity bazénu, který je sdílený pro všechny hosty resortu.

Glamping v Austrálii 

Udělejte si sami obrázek o tom, jaké jsou ty nejlepší luxusní kempy v Austrálii.

glamping

Bubble Tent Australia

Resort, ve kterém se nachází Bubble Tent, leží 200 kilometrů od města Sydney. Přes den si tu můžete udělat výlet přírodou, kochat se panoramatickými výhledy a večer usínat s výhledem na hvězdy. Vybrat si můžete ze tří různých “bublinových stanů”.

Ketchup’s Bank Glamping

Pouhých 90 minut od Brisbane a Gold Coast se nachází tohle kouzelné místo. Ketchup`s Bank Glamping je jako tvořené pro meditaci, jógu a relax. Ekologické stany zapadají do australské přírody, ve které se volně pohybují australská zvířata jako třeba klokan. Vybrat si můžete i ze speciálních ubytovacích balíčků.

Sheltered Camping Phillip Island

Necelé dvě hodiny od města Melbourne vám zabere cesta na Phillip Island, na kterém se nachází tento glampingový areál. Při prohlížení fotek na webových stránkách nebudete věřit, že něco takového je možné zažít. Romantické ubytování s ještě romantičtější atmosférou kolem. Vybrat si můžete z šesti různých variant ubytování.

Mile End Glamping

První, co vás na tomto ubytování zaujme, bude jistě vzhled. Užijete si také jeho vnitřní vybavení. Mile End Glamping disponuje soukromou koupelnou, kuchyní, královskou postelí, vířivkou a dalšími vychytávkami. Nachází se přímo v lese v jihozápadní části Austrálie.

Soul Camping

Soul Camping leží 250 kilometrů od města Perth, konkrétně v oblasti u Margaret River. Nabízí ubytování pro páry, partu, nebo celou rodinu. Dokonce se zde pořádají i australské svatby. Nabídka je bohatá a rozmanitá. Veškeré typy ubytování i ubytovací balíčky jsou detailně popsané na webových stránkách, kde nechybí ani lákavé fotografie.

glamping-svatba

Pokud chcete najít glamping ve vašem okolí, zkuste stránku GlampingHub a Go glamping, kde si jistě vyberete.

Líbil se Ti článek?