Na jihovýchodě Queensladu leží Gold Coast, v předkladu Zlaté pobřeží, které je jedno z nejznámějších australských prázdninových destinací. Tomuto turistickému středisku se přezdívá ráj surfařů, anebo také australská verze Las Vegas.

Může za to tyčící se les mrakodrapů podél pláže a ulice a náměstí plné zábavných atrakcí a obchodů se světoznámými značkami. Ale Gold Coast má také své přírodní krásy, a to krásné světlé pláže a ukrytá místa v národních parcích ve vnitrozemí. Při pobřeží se nachází mimo jiné i ochranné sítě, kvůli nebezpečí a hrozbám, které způsobuje žralok bílý. To vše za přítomnosti subtropického klimatu s více než tři sta slunečnými dny v roce.

Podnebí a počasí na Gold Coast

Gold Coast má vlhké subtropické klima, které se projevuje jako teplé, suché zimy a horká, vlhká léta. Počasí je téměř po celý rok slunečné. V létě jsou častější bouřky a deště, které se občas protáhnou až na několik týdnů. Průměrná maximální teplota se pohybuje kolem 25 °C a minimální kolem 17 °C.

Poloha Gold Coast

Gold Coast leží na jihovýchodním pobřeží ve státě Queensland, na kterém se po celé jeho délce vyskytují další významná australská města.

Gold Coast má časové pásmo UTC +10. Jak ukazuje mapa, tento čas sdílí i další města na pobřeží: Sydney, Brisbane, Sunshine coast, Townswille a Cairns.

Zajímavá místa v australském Gold Coast

Pokud vyrazíte na dovolenou na východní pobřeží do oblasti Gold Coast, připravili jsme krátký seznam těch nejzajímavějších míst, která stojí za navštívení.

Surfers Paradise Beach

Zlatý písek, horké slunce a modré moře – tři typické znaky pro Golden Coast. Ačkoli se hned za pláží tyčí vysoké mrakodrapy, Surfers Paradise pláž si zachovává své kouzlo a je oblíbeným místem turistů z celého světa. Pláž je lemována promenádou, která obsahuje restaurace, obchody a kavárny. Večer je pláž osvětlena pro večerní procházky a jak název napovídá, je skvělým místem pro surfování.

Skypoint, Surfer’s Paradise

Mrakodrap Q1 je australská nejvyšší residenční budova a je z ní výhled na celý Gold Coast. Návštěvníci si mohou vybrat z dvou způsobů, jak si město z celé výšky prohlédnout.

  • Skypoint Observation Deck je uzavřené místo, které nabízí 360 stupňové panorama Zlatého pobřeží, moře a vzdáleného zeleného vnitrozemí.
  • Druhá atrakce je mnohem více dobrodružná. Jedná se o Skypoint Climb. Zde návštěvníci mohou šplhat na 270 metrů vysokou platformu posazenou nad městem.

Mrakodrap obsahuje také kavárnu, kde si mohou návštěvníci odpočinout a užít si výhled.

Currumbin Wildlife Sanctuary

Rezervace, ve které můžete vidět divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Místo je vhodné pro rodiny s dětmi a milovníky zvířat. V rezervaci je pravidelná letová ptačí show, dobrodružné lanové centrum a vláček, který potěší ty nejmenší.

Springbrook National Park

Národní park Springbrook není tak daleko od rušného Zlatého pobřeží. Nabízí klidný a tichý únik do světa divočiny, která je zapsaná ve světovém dědictví. Park je plný skal, deštných pralesů a vodopádů. Oblíbená zajímavá místa ve Springbooku jsou:

  • Natural Arch Bridge (Přírodní obloukový most) je místo, kde vodopád padá do jeskyně a skrz přírodní čedičový oblouk.
  • Mount Warning je pozůstatek velkého štítu sopky
  • Purling Brook Falls je v centru parku a nabízí výhled do okolí

Warner Bros Movie World

Filmový svět produčkní společnosti Warner Bros se řadí mezi památky, které by filmový fanoušek neměl vynechat. Děti i dospělí se mohou setkat tváří v tvář se svými superhrdiny a užít si den ve světě fantazie a filmové zábavy. Park má několik částí, je rozdělen podle témat obsahující i atrakce pro nejmenší návštěvníky. V parku také probíhají pravidelné kaskadérské show.

4.7/5 - (3 votes)