Austrálie nabízí nespočet krásných míst, která stojí za to navštívit. Mezi ně patří i Phillip Island, jehož typicky australská příroda, v čele s hojně navštěvovaným tučňáčím průvodem, vás jistě zaujme.

Ať už chcete zažít adrenalin, odpočinout si nebo aktivně strávit volný čas, Phillip Island je pro vás tou správnou volbou. Ačkoliv je svou rozlohou poměrně malý, rozhodně má co nabídnout.

Lokace

Phillip Island je australský ostrov, který se nachází 140 kilometrů od města Melbourne. Ostrov zaujímá 26 kilometrů na délku a 9 kilometrů na šířku. Na ostrov se dostanete bez trajektu či jiné vodní přepravy. Díky mostu se dostanete až na samotný ostrov.

Nejlepší variantou pro návštěvu ostrova a jeho objevování je pronájem auta.

Základní informace o Phillip Island

Ostrov je pojmenovaný po prvním guvernérovi Nového Jižního Walesu, který se jmenoval Arthur Philip.

Dříve byl využíván v rámci Australian Grand Prix. Okruh byl v minulosti několikrát uzavřen a poté znovu otevírán pro různé závody. I dnes se na tomto území můžete setkat s rychlostními závody. Termíny a popis závodů naleznete na oficiální stránce. Pokud máte rádi motorky a auta, vyzkoušejte si jízdu ve Phillip Island Grand Prix Circuit. Můžete se zúčastnit vedené prohlídky, vyzkoušet si simulátor a dozvědět se o těchto závodech více.

Kromě rychlých aut a motorek můžete podrobněji prozkoumat koaly, klokany a další australská zvířata. Mnoho turistů jezdí na ostrov proto, aby spatřili tučňáky a jejich hromadné průvody. Zahlédnout zde můžete také velryby. Místa, ze kterých máte největší pravděpodobnost je zahlédnout naleznete zde.

Pokud patříte mezi milovníky vody, přijdete si na své také. Můžete plavat, projet se na kajaku nebo vyzkoušet surfování. Berte v potaz bezpečnost! Vybírejte místa, která jsou označena červenožlutými vlajkami. Ještě bezpečnější volbou je pláž s přítomností plavčíků.

Kde se najíst a ubytovat se

Phillip Island nabízí různé druhy ubytování. Od kempů, přes motely až po exkluzivní rezorty. I backpackeři si tu najdou své. Díky přítomnosti hostelů se mohou seznámit s dalšími cestovateli a získat tak nové cestovatelské tipy. Jelikož se jedná o turistickou oblast, narazíte zde na množství obchodů se suvenýry a kuchyně z různých koutů světa.

Pokud plánujete návštěvu Melbourne, můžete po dni stráveném na tomto ostrově přespat právě tam. Bez větších zácp a problémech na silnicích se do centra Melbourne dostanete za necelé dvě hodiny.

Jednodenní itinerář Phillip Island

Pojďme se podívat na ukázkový příklad dovolené na Phillip Island a sestavený itinerář. Co byste rozhodně měli navštívit a vidět?

Koala Reserve

koala

Vstup do této přírodní rezervace s koalami stojí pro dospělého návštěvníka $13.20. Vstup pro dítě pořídíte za $6.60. V zázemí rezervace se o koalách dozvíte více o jejich životě. Věděli jste, že prospí zhruba 22 hodin denně?

Cowes

plaz

Část ostrova, kde si můžete dát dobré jídlo a se zmrzlinou v ruce se procházet po pláži či dlouhém molu. Pokud se zajímáte o historii, můžete navštívit místní museum Phillip Island Historical Society Museum.

Phillip Island Wildlife Park

klokan

Chcete si pohladit a nakrmit různé druhy klokanů? Udělat si s nimi nějaké to selfie? Udělejte si výlet do tohoto parku. Klokani se zde pohybují v přirozeném prostředí. Cena za vstup je $19 a je v ní zahrnut i pytlík s krmením.

Forest Caves

otvor

Písčitá pláž se skalnatými útvary. Na pláž se dostanete příjemnou procházkou od parkoviště během pár minut.

Summerland Beach

tucnak

Právě v této části ostrova se nachází slavná Penguin Parade. Na tento „průvod tučňáků“, kteří jsou považováni za nejmenší tučňáky světa, se doporučuje počkat do západu slunce. Právě v tuto chvíli máte největší šanci na to, že je uvidíte. Vrací se totiž do svých úkrytů po dni stráveném lovem potravy. Tohle vyhlášené místo můžete navštívit sami nebo v rámci „tour“.

Líbil se Ti článek?