Vzdálenost mezi Prahou a Austrálií je obrovská, a tak ani letenky nemohou dostahovat na nízké ceny. Levné letenky do Sydney lze pořídit pod 15 tisíc. Pokud chcete zpáteční letenku, o to více je potřeba kalkulovat a koupit výhodně. Nejlevnější ale není nejlepší, protože doba letu do Austrálie trvá více jak 10 hodin.

Říká se, že dlouhý let do Austrálie stojí za to. Pokud navíc přistáváte v Sydney, čeká na vás to nejlepší z australské exotiky.

Pojďme se podívat na základní přehled, jak najít levné letenky do Sydney.

Vzdálenost Praha Sydney

Vzdálenost mezi Prahou a Sydney je 16075 km (tj. 9995 mil).

Zajímavostí je, že pokud bychom jeli tuto vzdálenost autem, při průměrné rychlosti 70 km/h bychom potřebovali přibližně 230 hodin, abychom překonali vzdálenost Praha Sydney.

Díky za to, že máme letadla 🙂

 • Vzdálenost Brisbane a Sydney je 733 km.
 • Vzdálenost Cairns od Sydney je 1961 km.
 • Vzdálenost Melbourne a Sydney je 713 km.
 • Vzdálenost města Perth a Sydney je 3290 km.

Jak dlouho trvá let do Austrálie?

A jak že dlouho poletíte do Sydney? Pokud budeme počítat s rychlostí 800 km/h, pak doba letu do Austrálie dosahuje 20 hodin.

Obvykle celý let do Austrálie ale trvá déle, a to z důvodu, že máte minimálně jedno mezipřistání. Nezávisle na airolince je potřeba letadlo dotankovat, a tak se doba letu prodlužuje právě o mezipřistání.

Průměrná doba letu Praha Sydney je 22 hodin a 20 minut.

Časový posun v Austrálii

Nezapomeňte si přeřídit hodinky. Jakmile vystoupíte z letadla v Sydney, pocítíte, že jste v úplně jiném časovém pásmu. Časový posun Praha Sydney je 8 hodin.

Zjistěte, jaký je aktuální čas v Austrálii.

Připravte se na jet leg. Nechte si den na odpočinek a zotavení po dlouhém letu. A pak vyražte objevovat Sydney a krásy Austrálie a Oceánie.

Nejlevnější letenky do Austrálie

Nejnižší ceny letenek do Austrálie najdeme nejčastěji do velkých australských měst. Jedná se především o Perth, Sydney a Melbourne.

Perth má tu výhodu, že leží na západním pobřeží Austrálie. Pokud chceme letět na východní pobřeží, musíme překonat vzdálenost celé Austrálie, než doletíme do Sydney, případně Melbourne.

Nemůžeme ale tvrdit, že letenky do Sydney jsou vždy dražší než do Perth. Letenky do Sydney levnější než na západní pobřeží Austrálie.

Nejvíce Čechů létá do Sydney

Nejvíce Čechů, kteří se rozhodnou odletět do Austrálie, se rozhodne pro Sydney. To je láká svoji exotikou moderního velkoměsta protkaného s australskou přírodou. Těšit se můžete na Sydney Opera House nebo slavný Harbour Bridge.

Víte, že Sydney leží 3 metry nad mořem a najdeme tu na 70 pláží?

Bežná cena letenky do Sydney je okolo 25 tisíc korun. Pokud však budete hledat letenku s dostatečným předstihem a dáte si pozor na pár faktorů, které ovlivňují cenu letenky, pak dokážete najít mnohem levnější letenky.

Připravili jsem pro vás několik jednoduchých rad, jak ušetřit za nákup letenky.

Nejlevnější letenky do Sydney mimo sezónu

Ty skutečně nej nejlevnější letenky do Sydney z Prahy pořídíte pod 9 tisíc. Do Austrálie se dá skutečně letět za pouhých 8-10 tisíc. Pokud vám nevadí 4-5 přestupů a doba letu 30-40 hodin, pak se do Sydney dostanete skutečně levně.

Ještě levnější letenky do Sydney najdete, pokud budete hledat odlety nikoli z Prahy, ale po celé Evropě. Tu se objeví akční letenky do Sydney z Vídně, jindy to je z Londýna či Amsterdamu.

Je potřeba zkoušet a expirimentovat v hledání letenek.

Určitě cenu snížíte také tím, že nebudete mít přesný termín odletu. Fixní data v drtivé většině filtrují dražší letenky.

Akční letenky Praha Sydney

Občas se objeví na specializovaných portálech akční ceny letenek do Sydney. Opravdová bomba je to, když airolinka letí přímo z Prahy. Díky akční letence se tak dostanete do nejlidnatějšího města v Austrálii za zlomek ceny 🙂

Někdy se to stává, do systému rezervace letenky se dostane chyba. Cena letenky je např. bez palivových přípaltku či letištní taxy.

Jednosměrné letenky do Sydney

Jednosměrné letenky do Sydney jsou obecně levnější než zpáteční. Avšak než kupovat dvě jednosměrné, raději naplánujte svůj výlet do Austrálie a rezervujte si zpáteční letenku.

Zpáteční letenka Praha Sydney

Pokud víte přibližný termín své návštěvy Austrálie, pak je vhodné koupit zpáteční letenku do Sydney. Z Prahy ji pořídíte v cenovém rozmezí 10 – 25 tisíc. Bude záležet, zda letíte v sezóně, jak dlouho dopředu letenku kupujete a s jakou společností a na jaké trase poletíte.

Zpáteční letenka Praha Sydney je v aktuálně běžně dostupná za 18 tisíc korun.

Našli jste letenku a zdá se vám podivně levná?

 • Zkontrolujte, zda letenka obsahuje všechny poplatky a taxy.

Letiště Sydney

Nejčastěji budete přistávat na mezinárodní letiště Kingsforda Smithe v Sydney (IATA: SYD, ICAO: YSSY). Jedná se o jedno z nejstarších a nepřetržitě fungujících letišť na celém světě.

Letiště bylo založeno v roce 1920 jako Sydney Airport (letiště Sydney). V roce 1953 bylo pojmenováno podle slavného australského pilota Charlese K. Smithe.

Pro zajímavost dodnes letadla na letiště v Sydney přistávají a vzlétají pouze ze 3 ranvejích.

Terminály letiště Sydney

Mezinárodní letiště v Sydney má 3 terminály:

 • Terminál 1 mezinárodní
 • Terminál 2 domácí
 • Terminál 3 VIP

Všechny terminály jsou moderní a najdete tu řadu restaurací i barů.

Oficiální informace k letišti Sydney najdete na www.sydneyairport.com.au

Letiště je vzdálené přibližně 3 km od centra Sydney.

Zajímavá místa v Sydney pro cestování

 • přístav Darling Harbour v Sydney, noční život, bary
 • Circular Quay – nádherný výhled na luxusní bary
 • Bondi beach, Manly beach – oblíbené pláže v Sydney
 • Rocks – historické centrum Sydney
 • Surrey Hills
 • Kings Cross – ideální čtvrť pro párty v Sydney
 • Taronga Zoo – zajímavý styl zologické v centru mrakodrapů
 • vinice Hunter Valley – nedaleko Sydney
 • Blue Mountains – denní či několikadenní výlet

Užitečné informace o Austrálii

 • Austrálie a Oceánie neleží v Shengenském prostoru. Pro vstup jsou vyžadovaná víza do Austrálie.
 • Měna v Austrálii: Australský dolar (AUD)
 • Zastupitelství v České republice: Konzulát Australského společenství (adresa Klimentská 10, 110 00 Praha 1)
 • Zastupitelství ČR v Austrálii: Velvyslanectví České republiky v Austrálii (adresa: 8 Culgoa Circuit, O’Malley, Canberra)

Jak koupit levné letenky do Sydney

Pokud stále hledáte levné letenky do Sydney, rádi vám s hledáním a výběrem vhodné letenky pomůžeme. Dle našich zkušeností není jedinou prioritou cena, a tak ani nejlevnější letenky nejsou nejžádanější. Levná letenka je důležitá, ale rovněž je důležité počet přestupů, celková doba letu či maximální váha zavazadel.

Bohužel nestíháme vám hledat letenky na míru, ale rádi vám poskytneme návod, podle kterého jsme letenky hledali.

4.3/5 - (22 votes)