Když jsem letěl do Austrálie, byl to můj první záoceánský výlet. Letadlem jsem dříve cestoval maximálně 4 hodiny. Nyní mě ale čekalo více jak 10 hodin v letadle. Zvolil jsem proto leteckou společnost Korean Air, která nabízí velmi profesionální služby a pohodlí. V tomto článku Korean Air zkušenosti s letem Praha Austrálie bych se chtěl podělit o svůj pohled na klady a zápory této korejské letecké společnosti.

Moje zkušenosti s Korean Air

korain-air-zkusenosti

S Korean Air jsem letěl Praha – Soul – Sydney. Myslím, že všechny lety z Prahy, které míří do Austrálie (Sydney, Perth) jsou směřované přes Jižní Koreu město Soul.

Ihned na letišti Ruzyně (nyní už letiště Václava Havla) bylo odbavování a celý proces check-in a kontrol naprosto bezproblémový. Letištní asistence a obsluha fungovala bezproblému a se všemi jsem mluvil česky.

Letěl jsem ve standardní Economy class. Místo na nohy bylo dostatečné (měřím 180 cm). Letadlo působilo velmi prostorným dojmem.

Pozitivní zkušenosti během letu s Korean Air

Od stevardek jsme dostali polštářek, deku, pantofle a dokonce také kartáček a pastu. To bylo velmi příjemné.

Ihned po vzletu a dosažení určité letové hladiny stevardy začali nosit jídlo a pití. Během letu jsme dostali dvě plnohodnotná jídla. Bylo na výběr jedno „korejské jídlo“ a jedno „evropské jídlo“.

Velmi se mi líbila aktuálnost filmů, které mělo Korean Air v databázi. Během letu tak máte o zábavu doslova postaráno. A samozřejmě nejen díky filmům, ale také díky muzice a nejrůznějším hrám.

Přestup v metropoli Soul, Jižní Korea

V Soulu jsem měl několik hodin na přestupu, Fungoval standardně transit, takže už v Praze jsem měl v ruce palubní lístek (boarding pass). Letiště v Soulu je velmi moderní.

Vše proběhlo bez problému a odlétali jsem na čas.

Nevýhody pokud letíte s Korean Air

Zřejmě tou jedinou nevýhodou Korean Air je cena letenky. Do Austrálie se můžete dostat s různými leteckými společnostmi, ale korejci patří mezi ty dražší.

Na druhou stranu se nejedná o negativní zkušenost s Korean Air, protože cenu znáte dopředu a víte, za co platíte. Já jsem byl spokojený a na tak dlouhý let bych doporučil určité pohodlí.

Recenze Korean Air: Doporučuji

Kdybych měl napsat své hodnocení – čili jak by asi měla znít recenze Korean Air, tak suma sumárum mohu říci, že tato letecká společnost je velmi profesionální a let garantuje skvělé pohodlí i v 2.třídě, tzv. economy class. Ano, letenka do Austrálie s Korean Air není nejlevnější, ale příplatek, který hradíte je něco jako poplatek za pohodlí a dobrý let. Pokud se chystáte do Austrálie, neváhejte se podívat na stránku Letenky do Austrálie, kde vám mohu pomoci s dohledáním levných letenek do Sydney, Perth, Brisbane, Melbourne či jiných australských měst.

4.5/5 - (8 votes)