Pokud máte rádi zvířata a budete v Austrálii, pak byste neměli propásnout výlet do Taronga Zoo. Zologická zahrada, která se nachází uprostřed mrakodrapů v Sydney. To je skutečně zajímavý pohled, kdy se díváte na krk a hlavu žirafy a v pozadí se tyčí australské mrakodrapy.

Jak se dostat do Taronga Zoo v Sydney

Trajektem přejeďte na druhou stranu zálivu Sydney Harbour. Z Circular Quay to trvá přibližně 15 minut. Odtud pak pojedete lanovkou do horní části zoo a vaše prohlídka může začít. Budete mít navíc krásný výhled nejen na zologickou zahradu, ale také na část metropole Sydney.

Jednotlivé část zoologické zahrady Taronga

Zoologická zahrada Taronga v Sydney je rozdělena na několik částí. Tou nejzajímavější pro vás bude zřejmě právě ta australská, kde najdete všechny nejznámější i ty méně známé australská zvířata.

Těšit se můžete na koaly anebo klokany, které můžete dokonce hladit a krmit.

klokan austrálie taronga zoo

V australské zoo v jiných částech najdete také tygry a lvi. A jeden z nejzajímavějších pohledů je právě na žirafu. Jsou ve výběhu, odkud lze pěkně vidět downtown Sydney.

taronga zoologická zahrada

Skvělé je představení s tuleněma, tzv. seal teathre. Tuleni skáčí do vody, dělají show, chytají míčky, skáčou mezi kruhy a dovádí jak se patří.

taronga zoo sydney tulení přehlídka

Žraloka jsme v Taronga Zoo neviděli.

Jedovatí hadi v Sydney

A pro zvědavce, kteří se ptají zda je to skutečně tak, že v Austrálii žije největší počet jedovatých hadů na světě, jedna fotka za všechny. Tento had prý dokáže snít i člověka…

jedovatý had austrálie

Kontakty na Taronga Zoo

Taronga Zoo není jen v Sydney, jedná se o celý provázaný systém několik zoologických zahrad po celém světě. V Austrálii je mimo Sydney také jedna v Perth, na západním pobřeží kontinentu.

4.5/5 - (2 votes)