Austrálie nabízí nespočet krásných míst, která stojí za to navštívit. Mezi ně patří i Kangaroo Island. Jak samotný název napovídá, jedná se o klokaní ostrov. Nabízí různé aktivity pro turisty, takže si tu každý najde své. Od návštěvy lokálních vinic, přes procházky přírodou až po adrenalinový zážitek spojený s plaváním s delfíny.

Mimochodem, věděli jste, že v Austrálii žije více klokanů než lidí? Klokaní ostrov je tak oprávněně hoden svého pojmenování.

Lokace

Klokaní ostrov leží nedaleko jižní části Austrálie. Konkrétně se nachází pouhých 12 kilometrů od jejího pobřeží. Nejbližším velkým australským městem je Adelaide. Ostrov je 160 kilometrů dlouhý a celý dokola má zhruba 450 kilometrů.

Na ostrov se dostanete trajektem za 45 minut. Trajekt odjíždí z Cape Jervis, který se nachází 1,5 hodiny autem od Adelaide. Zpáteční jízdenka pro dospělého stojí 98 AUD. Další možností je půjčení auta a prozkoumání ostrova po vaší vlastní ose. Zpáteční jízdenka pro vůz se pohybuje okolo 196 AUD.

Základní informace o Klokaním ostrově

První osadníci se na Klokaní ostrov dostali v 19. století. Přivezli s sebou včelstvo z Itálie, aby měli pomocníky při výrobě medu. V té době prohlásili ostrov za chráněnou oblast včel. Tyto Ligurské včely jsou na Klokaním ostrově vzácné a chráněné dodnes.

Kangaroo Island je třetím největším australským ostrovem. V žebříčku před ním se nachází Tasmánie a Melvillův ostrov. Návštěvníky láká svými kouzelnými městečky, ve kterých si můžete připadat, jako by se zastavil čas. Ostrov je snad ještě přitažlivější díky přírodě a výskytu australských zvířat, kterým je zejména klokan, dále také tučňák, plameňák nebo černá labuť.

Ikdyž ostrov není rozlohou příliš velký, rozhodně se na něm nudit nebudete. Stejně tak, jako třeba na dalším z ostrovů, který je proslulý tučňáčím průvodem – Phillip Island. 

Požár na Klokaním ostrově 

Rozsáhlé požáry v Austrálii v roce 2020 zapříčinily, že došlo k velkému poničení přírody. Oblast Klokaního ostrova patřila mezi nejvíce postižené oblasti. Téměř třetina lesů lehla popelem. V oblasti přišly o život tisíce zvířat. Mezi nejčastější oběti požáru patřily koaly. Kvůli místním požárům došlo i k evakuaci lidí, někteří lidé při požáru zahynuli.

Kde se najíst a ubytovat se

Na ostrově naleznete různé restaurace a obchody s místními potravinami. Pro milovníky mořských plodů doporučujeme zastávku v Oyster Farm Shop. Při vychutnávání jídla si můžete přiťuknout australským ginem, které se v této oblasti vyrábí, nebo ochutnat pravé australské víno.

Kangaroo Island nabízí různé druhy ubytování. Od kempů, přes motely až po exkluzivní rezorty. I backpackeři si tu najdou své. Díky přítomnosti hostelů se mohou seznámit s dalšími cestovateli, a získat tak nové cestovatelské tipy.

Co navštívit na Klokaním ostrově

  • Admiral`s Arch – Jeskyně s obloukem bude patřit mezi první věci, které vám Google doporučí při návštěvě ostrova. Podobné útvary můžete zahlédnout i při vaší cestě v rámci Great Ocean Road. Z vyhlídky můžete sledovat výhled na oceán a při troše štěstí se vám ukáží i tuleni a lvouni.

Klokaní ostrov - tuleň

  • Cape Willoughby Lighthouse – První maják v Jižní Austrálii. V minulosti patřil mezi chráněné budovy, v současné době se v něm můžete ubytovat a strávit zde pár nocí.
  • Cape Gantheauma Conservation Park – Australská příroda v pravém slova smyslu se vám nabízí v tomto parku. Vybrat si můžete z různě dlouhých a obtížných treků.
  • Hanson Bay Wildlife Sanctuary – Koaly v přirozeném prostředí na vás budou čekat v tomto chráněném území. Při pozorování roztomilých medvídků se projdete přírodou po tzv. Koala Walk a dozvíte se více informací o těchto zajímavých zvířatech.
  • Little Sahara – Dunová oblast, která vám bude připomínat vyprahlou poušť.
  • Kangaroo Island Ocean Safari – Plavání s tuleni a delfíny si můžete vyzkoušet právě tady. Svůj ponor s těmito roztomilými zvířáty si rezervujte dopředu, a to zejména v letní sezóně (prosinec – březen). Aktuální ceník ponorů naleznete zde.
  • Remarkable Rocks – Tyto neobvykle zbarvené žulové balvany patří mezi hojně turisticky navštěvovaná místa. Dalo by se říci, že se staly symbolem Klokaního ostrova.

Klokaní ostrov-Rocks

Líbil se Ti článek?