Chystáte se na svou cestu do Austrálie, nebo už se v ní nacházíte a hledáte inspiraci na výlet, zajímavou akci nebo příjemnou restauraci? Ve hledání vám mohou pomoci instagramové účty Australanů či cestovatelů, kteří tyto místa navštívili a navíc zdokumentovali fotografiemi.

Vybrali jsme pro vás 10 nejlepších instagramových účtů, které vám mohou posloužit jako inspirace.

Nezapomeňte sledovat také náš Instagram @jakdoaustralie

Australia

Oficiální turistický účet australia, vás provede různými částmi Austrálie. Fotky jsou pravidelně přidávány a přehledně rozděleny podle lokality. U každé fotografie uvidíte přesnou polohu a stručný popis, ve kterém se občas vyskytuje přímý link na autora fotografie. Díky tomu se tak můžete dostat k dalším zajímavým instagramovým účtům.

 

Broadsheet_syd

Profil broadsheet_syd vás provede po Sydney. Navede vás na zajímavé vyhlídky, chutné a dobře vypadající jídlo, na koncerty a jiné akce konající se v této lokalitě.

Lauren Bath

Další zajímavý instagramový účet v čele s autorkou laurenepbath, která sama uvádí, že je „první australská profesionální uživatelka Instagramu“. Její profil zahrnuje rozmanitost barev i objektů, které zachycuje. Naleznete zde fotky jak z Austrálie, tak i jiných zemí, které přitahují více než 440 tisíc sledovatelů.

Pauly Vella

Při prohlížení fotek paulyvella uvidíte (nejen) australská zvířata, přírodu a lidi při každodenních činnostech. Mimo rozmanitost témat oceníte také autorovu práci se světlem. Pro jeho Instagram je typický západ nebo východ slunce.

 

Life in the slow lane

Cestovatelka se svým instagramovým účtem lifeintheslowlane sdílí netradiční zážitky ze svého roadtripu. Cestuje autem s neobvyklým parťákem – se psem. Pokud máte rádi dobrodružství a neustálé přemísťování z místa na místo, tento profil si jistě oblíbíte.

View this post on Instagram

G’day folks 👋🏼 I’m on the road again. Roaming Oz with Sandy the collie and my trusty ‘74 VW named ‘Happy’ 😃. 3 years since my last post. Amazingly, some of you are still following. More pics to come #lifeintheslowlane #donthurrybehappy _ Pic 1 by Greg @slabshapers edited by me, Pic 2 by @thechrystaldawn _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Hashtagland #campvibes #freedomthinkers#betteroutthere #optoutside #wildernessculture#theoutdoorfolk #bordercollie#findyourselfoutside#unchartedstories #campingcollective#hikingwithdogs #campingwithdogs#earthfocus #beautifuldestinations #sheexplores#earthgirladventures #outdoorwomen #womeninthewild#optoutside #letsexplore#theoutbound #vw #travel #australia #australiaslove #travelingwomen_ #vanlifediaries #vanlife

A post shared by Melissa (Liss) Connell (@lifeintheslowlane) on

Matt Glastonbury

Fotky, kterými byste si mohli vyzdobit veškeré displeje vaší elektroniky můžete najít na profilu mattglastonbury. Australská příroda je na jeho profilu k vidění za světla i za tmy. U některých snímků skoro až neuvěříte tomu, že se jedná o reálnou fotografii.

Surfingaus

Účet surfingaus vás motivuje k vyzkoušení netradičního sportu. Obsahuje akční fotky pořízené právě při surfování. Pokud jste surf ještě nezkoušeli, neočekávejte, že při první lekci pořídíte podobnou fotku. Po hodinách dřiny se však můžete přiblížit k tomu, že budete vypadat jako na fotkách tohoto profilu.

Travel with Aude

Usměvavá mladá Evropanka vám svým účtem travelwith_aude pomůže pořídit fotky s vámi tak, aby vypadaly přirozeně. Může vás také navézt na to, jakou polohu použít proto, abyste nebyli středem pozornosti při pohledu na fotku vy, ale příroda a věci kolem vás.

View this post on Instagram

WILDLIFE 🧡 . Si j'aime autant ce pays, c'est par ce qu'il est constitué d'une très grande diversité d'animaux. Kangourous, émeus, wombats, dromadaires… la liste est longue. Il y a ceux qui me font peur (requins, araignées, serpents) et ceux que je pourrai passer des heures à regarder, comme les koalas (mêmes s'ils font que dormir). Ces animaux sont partout et les observer est une source d'émerveillement sans limite. D'ailleurs 90% des espèces d'animaux australiens sont endémiques, c'est à dire qu'elles ne vivent qu'en Australie. Alors si vous voulez vous aussi voir un Kangourou ou un Koala, il va falloir faire un bout de chemin. . ⏩ Quel est l'animal qui vous effraie le plus en Australie et au contraire celui que vous avez le plus envie de voir ? ⏪ . Pour ma part araignée/koala 🕷️🐨 . . WILDLIFE 🧡 . If I love this country so much, it is because it is made up of a very great diversity of animals. Kangaroos, emus, wombats, camels… the list is long. There are those who frighten me (sharks, spiders, snakes) and those I can spend hours watching, like koalas (even if they only sleep). These animals are everywhere and observing them is a source of limitless wonder. Moreover, 90% of Australian animal species are endemic, i.e. they live only in Australia. So if you want to see a Kangaroo or a Koala, you'll have to travel a long way. ⏩ What is the animal that scares you the most in Australia and on the contrary the one you want to see the most? ⏪ . For me, spider/koala 🕷️️🐨 . #pvtaustralie #australia #australie #solotravelgirl #animallovers #koala #kangourou #pvtiste #pvt

A post shared by ❁ Aude | Solo traveler (@travelwith_aude) on

Shot by Grace

Pokud máte rádi opuštěná místa, budete mít rádi i profil shotbygrace. Fotky vás pohltí vlnou klidu. Zachycují momenty všedního života na nevšedních místech. Podrobnější tvorbu autorky můžete najít také na webových stránkách, které jsou viditelné v jejím profilu.

Gab Scanu

Přírodní barvy na fotografiích, které jsou pořizovány z různých úhlů si můžete prohlédnout na profilu gabscanu. Jeho fotky jsou pořízeny z různých koutů světa, a to především ze vzduchu. Na tomto seznamu nesmí chybět nejen pro jeho úchvatné záběry, ale i proto, protože je Australany uznávaný a oblíbený #instagrammer. Autor má 364 tisíc sledovatelů.

Věříme, že fotografie uvedených autorů vám poslouží k inspiraci. Mějte však na paměti, že na Instagramu jsou často používány filtry, které fotky zkrášlí a tím přidají na jejich vzhledové hodnotě.

Pokud se rozhodnete nějaká místa, která byla na snímcích navštívit, zjistěte si dopředu, jaká je aktuální situace na daném místě. Tak předejte nepříjemným situacím jako třeba tomu, že se budete hodiny snažit dostat k vodopádu, který je vyschlý, nebo jet k cíli silnicí, která je uzavřená.

Máte tipy na další zajímavé instagramové účty? Přidejte odkaz!

5/5 - (1 vote)