Pokud plánujete cestu do Melbourne, nezapomeňte navštívit dráhu, po které se jezdí celosvětový závod formulí –  Grand Prix. Jestli ještě nemáte pevné datum vaší návštěvy, doporučujeme zvážit termín, ve kterém tento celosvětový závod probíhá.

Grand-Prix-race

Formule 1 v Melbourne

Nadcházející 25. ročník Australian Grand Prix se bude konat 12. – 15. března 2020. Můžete si zakoupit jednodenní lístek či lístek na celé čtyři dny. Nejlevnější lístky najdete v sekci “General Admission”. Tyto lístky jsou na stání, avšak můžete se pohybovat po celém místě konání a k odpočinku využít pohodlné lavičky. Jednodenní lístek na hlavní závod začíná na 89 AUD. Cena za celý program se pohybuje okolo 175 AUD. Dražší variantou jsou místenky u jednotlivých závodních týmů či u startu závodu.

Grand-Prix-okruh

Hlavní závod formulí probíhá v neděli, poslední den programu. Ostatní dny probíhá kvalifikace a doprovodný program. Vidět můžete například závody Porsche, Lamborghini či představení helikoptér.

Po celou dobu se zde nachází také spousta stánků s občerstvením a nápoji. Nakoupit si můžete také suvenýry či oblečení s vaším oblíbencem. Vzít s sebou můžete i děti, jelikož v rámci doprovodného programu je zde pro ně nespočet aktivit, které je jistě zabaví.

Program a zajímavosti

Tento čtyřdenní program F1 se nachází nedaleko centra města. Jedno kolo závodu má vzdálenost 5,303 km. Od roku 1996 se tento závod koná v Albert Parku, který vás okouzlí svým vzhledem i bez těchto hlasitých a rychlých formulí. Nachází se v něm jezero, spousta míst k relaxaci a je z něho nádherný výhled na město.

K parku se dostanete vyhrazenými tramvajemi, které na vás budou čekat na velkých nádražích jako například Southern Cross Station. Tramvaje na sobě mají nápisy s čísly bran (gate), které máte na lístku. Zavezou vás až před samotnou vstupní bránu a ještě k tomu úplně zadarmo.

Grand-Prix-tram

Osobní zkušenost s Gran Prix Austrálie

V roce 2019 jsem navštívila tento závod formule 1 v Melbourne. Konkrétně jsem byla na sobotní kvalifikaci. Za lístek na stání (general admission, concession) jsem zaplatila 50 AUD. Mohla jsem se pohybovat kdekoliv po parku s výjimkou startu a cíle, kde byla místa pouze na sezení. Kvůli velkému počtu lidí a tropickému počasí jsem hlavní závod nenavštívila. I tak to byl pro mě zážitek na celý život.

Doporučuji přibalit kšiltovku a opalovací krém, jelikož v období závodu Grand Prix Melbourne je na místě tropické léto.

TIP: Po ukončení hlavního závodu si půjčte auto, nebo se svezte Uberem po závodní dráze.

Podělte se s námi o vaše zkušenosti. Navštívili jste tento závod? Jaký typ lístku byste čtenářům doporučili?

Líbil se Ti článek?