Je před vámi návštěva vysněné Austrálie? Pak možná už nyní zvažujete, jak po kontinentu budete cestovat. Vzdálenosti jsou v Austrálii nemalé a veřejná doprava neřeší všechny možnosti přesunů z místa na místo, a navíc ani není všude dostupná. Proto se jako nejlepší řešení nabízí pronájem vozu.

Cesta autem je totiž rychlá a plynulá, pokud zrovna neprojíždíte dopravní uzel, jaký je například v Sydney nebo Melbourne. Kromě toho jste motoristicky soběstační a nemusíte se spoléhat na jízdní řády. Silniční předpisy si rozhodně nastudujte dopředu, přeci jen zde platí, že jiná země – jiný mrav. Řízení v Austrálii vás pak nebude vůbec stresovat a vy si vychutnáte svobodu cestování v plné její kráse.

Ceny půjčovného závisí na sezóně

I u nabídky služeb autopůjčovny je obvyklé, že půjčovné podléhá sezónnímu kolísání cen. Teplé počasí přitahuje turisty, což se zároveň většinou odrazí ve vyšších cenách za půjčení automobilu. S tímto je třeba dopředu počítat a připravit se. Přitom existují dva základní druhy pronájmu:

  • jednosměrné – nevracíte se zpět
  • zpáteční – vracíte se zpátky do místa, z něhož jste vyjeli.

Jednosměrné půjčení auta využijete pro dovolenou, kdy chcete vyrazit z východního pobřeží Austrálie na západní. Skutečně dobrodružnou jízdkou pak představuje cesta ze Sydney do Perth či opačně se zastávkou ve vnitrozemí u Ayers Rock, Uluru.

Nezapomeňte, že Austrálie leží na jižní polokouli a sezóny jsou tu opačně. Tedy během zimy v České republice je v Austrálii léto. Avšak australské počasí je na většině kontinentu po celý rok mnohem příznivější než v našem mírném pásu, který je charakteristický chladnou zimou. V Austrálii v zimě nejčastěji prší, ale sněhu se až na horské výjimky nedočkáte.

Základem je správně zvolená velikost auta

Až se budete rozhodovat, jak veliké vozidlo si půjčíte, musíte vzít v úvahu, co s ním budete všechno podnikat – kam a jak cestovat. Na obyčejný přesun od hotelu k hotelu s několika taškami v zavazadlovém prostoru vám postačí auto z kategorie vozidla ECMR, tedy economy car.

Nejčastější volbou individuálních turistů je automobil z kategorie ICAR – intermediate car. S ním se neztratíte nikde na většině turisticky hojně navštěvovaných místech. K dispozici jsou v autopůjčovnách ovšem i vozy sportovní s vyšším výkonem, nebo pohodlná a vysoká auta vhodná i na nezpevněné cesty.

Zajímavé v Austrálii vzhledem k vyšším ubytovacím cenám, může být obytné auto, které je běžně v nabídce autopůjčoven. Pokud jste dobrodruzi a máte rádi dovolenou nízkorozpočtově, pak je obytňák jasná volba.

Automobil si rezervujte vždy dopředu

Spoléhat se na to, že si vůz pronajmete až po příletu do Austrálie, se vám nemusí finančně vyplatit. K dispozici jsou srovnávače autopůjčoven, s nimiž si v klidu domova můžete pronájem vozu dobře promyslet, levně naplánovat a hlavně ušetřit. A následně udělat online rezervace.

V Austrálii se jezdí vlevo

Až v Austrálii vyrazíte na svoji první cestu půjčeným automobilem, mějte na paměti několik důležitých rad. Tou první a nejdůležitější je, že se jezdí vlevo. Pro Středoevropana je to poněkud nezvyklé, ale vše se dá zvládnout.

Omezení rychlosti je různé podle toho, kterým státem právě projíždíte. Maximální povolená rychlost je vždy vyznačena na dopravním značení u silnic. Na dálnicích je to většinou 110 km/h, ve městě 50 km/h. Určitě si dejte pozor na školní zóny, v nichž je rychlost omezena během výuky.

Klokanům dávejte přednost

řízení v austrálii

Při cestování napříč Austrálií si hlavně hlídejte klokany, kteří mají velmi často chutě skákat vozidlům do cesty. Lepší je jezdit pouze přes den.

Kdykoliv uvidíte benzinku, naberte benzín. V opačném případě by se vám mohlo stát, že pak po velmi dlouhou dobu na žádnou benzinku již nenarazíte. Mějte s sebou ve voze ledničku, podnebí je v Austrálii opravdu horké, tak ať se vám během cesty nezkazí jídlo.

Po nezpevněné vozovce se pohybujte opravdu velmi opatrně a raději si dopředu zjistěte, jestli vaše pojištění vozidla toto kryje. Ve většině případů půjčení auta v Austrálii samo o sobě pojištění na jízdu mimo zpevněný povrch totiž neobsahuje.

Srovnávač autopůjčoven v Austrálii

pronájem auta v austrálii

Srovnáme ceny za půjčení auta v Austrálii od prověřených autopůjčoven, jako je Europcar, Herz, Avis, Budget a další. Srovnejte ceny online a vyhledejte tu nejvýhodnější nabídku!

  1. Zadejte místo vyzvednutí
  2. Vyberte datum vyzvednutí a vrácení vozidla
  3. Stikněte „Hledej“

Nezávazné srovnání cen pronájmu auta v Austrálii.

5/5 - (1 vote)