Melbourne vás přesvědčí, že Austrálie nemusí být jen vyprahlá krajina s nesnesitelným horkem. Svou polohou totiž odpovídá mírnému pásu, a proto se zde můžete setkat podobným podnebím jako v Evropě. Jen ty letenky do Melbourne nejsou tak sluníčkové. Jejich cena je často tím největším nákladem při cestě do Austrálie. Jak najít tu nejlevnější letenku a neutratit příliš?

Letenky Melbourne: Jak sehnat tu nejlevnější?

Pro Čechy zvyklé na studenější počasí je tak Melbourne ideálním místem, kde poznat australskou kulturu. Ačkoliv musíte přeletět celou planetu, cena letenky do Melbourne může klesnout i pod hranicí dvaceti tisíc korun, stačí jen vědět, jak hledat.

Melbourne letiště obsluhuje jedny z nejdostupnějších letů do a z Evropy. Samozřejmě Sydney a Perth mají oproti Melbourne výhodu a letenky jsou obvykle levnější z těchto destinací. Pokud ale trávíte dovolenou v Melbourne, možná nechcete cestovat ze Sydney do Melbourne jen kvůli pár desítkám dolarů. Samotná cesta autem by vydala na pěkný balík dolarů a navíc ztratíte čas. Možná budete mít štěstíčko a chytnete slevovou akci právě na let do Melbourne.

Neomezujte se pouze na letiště v Praze

Do Melbourne se z Prahy sice dostanete, avšak cenu vám často radikálně může snížit let z jiného evropského letiště. Cenově nejlépe vyjdou lety z Londýna nebo Berlína.

Dnešní ceny autobusů po Evropě se pohybují okolo tisíce korun a například Student Agency nabízí cestu do Londýna již od 950 korun. Letenka z Prahy do Melbourne se vám tak nemusí vyplatit, pokud ji jinde naleznete levnější již jen o pár tisíc korun.

Doporučujeme tedy hledat odlety do Melbourne z hlavních evropských letišť. A následně se dopravit do konkrétního města buď autobusem anebo nízkonákladovou aerolinkou.

Zvolte ideální termín letu

Cena letenky se pohybuje podle pravděpodobnosti obsazení letu. To znamená, že v hlavní turistické sezóně, která je v Austrálii v prosinci, bude cena letenky nejvyšší. Nejoblíbenější období pro zkušené cestovatele je však začátek jara a podzim, kdy je počasí optimální a levné lety je snadné najít. Zauvažujte nad touto dobou.

Pokud si navíc necháte rezervu několik dní před a po vašich zvolených termínech odletu a příletu a budete s těmito daty různě pochybovat, můžete se dostat na zajímavé ceny. Pro tohle je skvělý server azair.eu, který vám ideální termín s nejnižší cenou nalezne. Jen pozor, že vyhledává pouze u nízkonákladových aerolinek.

Doba letu vs. jeho cena

Nejkratší doba letu do Melbourne z Londýna se pohybuje okolo dvaceti pěti hodin a k tomu si rozhodně nedělejte naděje na přímý let. Minimum je jedno mezipřistání, často ale narazíte klidně i na dvě. Také doba dvacet pět hodin je velmi optimistická a hlavně velmi drahá, bude stát okolo třiceti tisíc.

Nejlevnější letenky do Melbourne

U levnějších letů do Melbourne zase může doba narůst o několik desítek hodin. Nemáte-li žádné velké představy o vašem letu, cenu za nejlevnější letenku do Melbourne lze snížit dokonce i na deset tisíc korun. Takový let však bude pravděpodobně z Londýna, mimo turistickou sezónu, bude mít dva nebo tři přestupy a potrvá dlouhých čtyřicet hodin.

Zlatá střední cesta tedy bude délka letu pod třicet hodin a cena pod dvacet tisíc korun. A pokud najdete na letenku pod dvacet tisíc korun s letem krátkým okolo oněch dvaceti pěti hodin, neváhejte a po takové letence skočte, protože na další už nejspíš nenarazíte.

Video níže zobrazuje přistání letadel Boing a Airbus různých společností na letišti Melbourne.

Líbil se Ti článek?