Pokud máte dopravní karty z jiného australského města – třeba ze Sydney či Melbourne, do Cairns je rozhodně neberte. Místo toho si připravte drobné na zakoupení papírového lístku.

Cairns money

Městská doprava

Díky své rozloze se v Cairns využívá hlavně chůze a kolo. Nicméně můžete k dopravě využít autobus a pro návštěvu vzdálenějších míst i vlak.

Cairns kolo

V Cairns se pro přepravu používají papírové jízdenky, které zakoupíte u řidiče. Ceny lístků se odvíjí dle zón, ve kterých cestujete.

  • Translink single: jednosměrná jízdenka s platností dvou hodin
  • Translink daily: neomezené jednodenní cestování v rámci zón
  • Translink weekly: neomezené týdenní cestování v rámci zón

Jízdní řády

Pokud si budete chtít naplánovat svůj výlet dopředu, využijte přehledných on-line jízdních řádů. Pro plánování své cesty můžete využít aplikaci Google Maps.

Autobusy

Síť autobusů zajišťuje společnost Sunbus. Jejich autobusy jezdí do různých částí města v časových intervalech. Za svou cestu zaplatíte přímo u řidiče.

Vlaky

Vlakové nádraží se nachází v blízkosti obchodního centra. Železniční stanice se skládá ze dvou nástupišť. Díky malé rozloze města se vlaky používají zejména pro vzdálenostní přesuny například do Brisbane.

Trajekty

Díky trajektům se dostanete na krásné okolní ostrovy. Zkusit můžete třeba Fitzroy Island. Díky Ferry se dostanete na místa, kde můžete plavat, šnorchlovat a potápět se.

Lístky zakoupíte on-line, nebo přímo v přístavu.

Cairns trajekt

Z letiště

Centrum Cairns se nachází od letiště pouhých 6,3 kilometrů.

Kyvadlový autobus (Shuttle bus)

Jízdenku do kyvadlového autobusu si můžete zakoupit buď on-line, nebo přímo na letišti. Ceny se pohybují okolo 15  AUD na osobu.

Taxi, Uber

Pokud se chcete rychle a pohodlně dostat do města, využijte služeb Taxi a Uber. Jestli cestujete ve více lidech, cenově se vám tato varianta vyplatí. Částku za vaši cestu z letiště před vaše ubytování zjistíte v aplikaci Uber.

Líbil se Ti článek?