Nízkonákladová letecká společnost Air Asia má v plánu zahájit nový let Praha – Austrálie. Část této malajské společnosti s názvem Air Asia X, která se specializuje na dálkové lety, by měla tuto trasu realizovat již ve druhé polovině roku 2020. Vaše letenky do Austrálie by tak mohly být levnější než doposud.

V minulosti se se společností létalo z Asie do Londýna a Vídně, avšak v roce 2012 byly tyto trasy zrušeny z ekonomického důvodu. V současné době Air Asia X objednala 30 letadel XLR A321 XRI, které mají schopnost létat na dlouhé vzdálenosti.

Obsah článku

Trasa

Tyto několikahodinové lety Praha – Austrálie, Austrálie – Praha, by měly obsahovat pouze jeden přestup v Bangkoku. Ukázková cesta z Austrálie by mohla vypadat takto:

  • Brisbane – Bangkok (Don Mueang) – Prague
  • Melbourne (Avalon) – Kuala Lumpur – Bangkok (Don Mueang) – Praha
  • Sydney –Kuala Lumpur – Bangkok (Don Mueang) – Praha
  • Gold Coast – Kuala Lumpur – Bangkok (Don Mueang) – Praha
  • Perth – Kuala Lumpur – Bangkok (Don Mueang) – Praha

Zvažují se i lety z/do Vídně, Londýna a Barcelony.

Cena

Společnost věří, že tato letecká spojení budou atraktivní z důvodu nízké ceny. Výhodné budou tyto lety zejména pro Australany, kteří chtějí cestovat po Evropě. Odhadovaná cena zpáteční letenky je vypočítaná na $700. Po Evropě se pak mohou pohybovat dalšími nízkonákladovými leteckými společnostmi či jinými dopravními prostředky.

Líbil se Ti článek?