Ubytování v Austrálii

Čeká vás v nejbližší době stěhování do Austrálie? Pokud vás zlákala exotická krása australské přírody a možnost studovat některý z tamějších jazykových nebo odborných kurzů, pak je nyní před vámi jeden velmi důležitý úkol – najít si pro sebe nejvhodnější ubytování v Austrálii. Naštěstí je nabídka bydlení v Austrálii poměrně široká a vybrat si může každý. Možná se pro vás bude nejvíce hodit sdílené ubytování ve dvou či trojlůžkových pokojích. Nebo raději dáte přednost méně komfortnější ubytovně pro cestovatele? Některé australské rodiny nabízejí ubytování s polopenzí. Je to jen na vás, pro co se rozhodnete. Záleží ovšem i na stavu vašich financí, které budete moci použít na náklady na život v Austrálii.

AirBnB je nejoblíbenější varianta

AirBnB portál sdružuje pronajímatele a zájemce o ubytování. Jedná se o rozšířenou platformu, která funguje téměř po celém světě vč. České republiky. V Austrálii zejména ve větších městech, je nabídka AirBnB ubytování skutečně široká. Najdete tu levné ubytování i zároveň drahé a luxusní pokoje a apartmány.

Pro svůj první pobyt AirBnB využijte slevový odkaz na 725 Kč.

Společné ubytování se studenty jako nejlevnějí forma bydlení

Pokud se ohlížíte na svůj finanční rozpočet, který máte k dispozici pro úhradu bydlení, pak jako nejoblíbenější varianta se nabízí sdílené ubytování se spolubydlícími studenty v jednom domě či bytě. Průměrně vás takové bydlení se standardním vybavením vyjde na 150 AUD týdně.

Jestliže vám nevadí ztráta soukromí a neustálá přítomnost někoho dalšího v bytě, kterého si však sami nemůžete vybrat, proč tohoto způsobu žití nevyužít? Když si přesně stanovíte pravidla společného bydlení, získáte to nejlevnější ubytování v Austrálii.

Homestay, aneb ubytování přímo v australské rodině

Máte-li pocit, že být vhozeni přímo do vody a hned plavat není pro vás to nejlepší řešení, pak si možná vyberete variantu ubytování v hostitelské australské rodině – tzv. homestay.

Je to o něco dražší možnost bydlení, týdně vás její služby vyjdou asi na 290 a více australských dolarů, ale převažují jednoznačné výhody. Budete mít svůj vlastní pokoj a neustálý kontakt s rodilými mluvčími, díky nimž nejlépe poznáte život v australské rodině. Ta vám pomůže s aklimatizací v novém prostředí, seznámí vás s nejbližším okolím i s tím, jaký je život v Austrálii. Homestay je tak jedinečná možnost poznat, jak žijí skuteční Australané.

Hotel pro náročné, hostel raději jen pro kratší pobyty

Nejste-li svázáni financemi, máte jich přeci jen více nazbyt a dáváte přednost soukromí, určitě si vyberete možnost ubytování v hotelu, které vás bude stát průměrně 500 AUD za týden. Levněji vás vyjde bydlení v hostelu, který nabízí však jen základní vybavení a několikalůžkové pokoje bez soukromí. Ale za 20 AUD to možná stojí vyzkoušet alespoň na pár dnů či týdnů.

Nemovitosti v Austrálii

Pro prvotní seznámení s australským prostředím se jako nejvhodnější řešení jeví ubytování buď v rodině, nebo společně s jinými studenty na pokoji. Až si přivyknete novému životu, možná že zatoužíte po vlastním bydlení v pronajaté nemovitosti v Austrálii. Minimální doba pronájmu je půl roku. Při pronájmu skládáte vratnou kauci ve výši čtyřtýdenního nájmu a nájemné na dva týdny dopředu. Výhodou takového bydlení je možnost vybrat si svoji oblíbenou lokalitu a určit si, s kolika a jakými spolubydlícími si byt či dům pronajmete. Nevýhodou je časově náročný proces pronájmu, kdy musíte předložit doklad o výši vašeho příjmu a reference od zaměstnavatele.

Bydlení v Sydney

Být v Austrálii a nežít v Sydney? Jestliže jste propadli kouzlu tohoto největšího a nejlidnatějšího australského města, pak určitě zvažujete najít si v něm ubytování. Většina studentských bytů a domů je v Sydney situována ve vzdálenosti asi půl hodiny jízdy městskou hromadnou dopravou od centra a jsou plně vybavené. To znamená kuchyň se sporákem, ledničkou, mikrovlnkou a nádobím, obývací pokoj s televizí, koupelna s pračkou. Pokoje mají většinou připojení na internet. O každou nemovitost se stará její manažer a dohlíží na pořádek a řeší případné vzniklé problémy.

Najít si kvalitní a vyhovující ubytování v Austrálii bude alfou a omegou vašeho rozhodnutí studovat v exotické krajině. Bydlení je základ a jak si ustelete, tak si i lehnete. Proto výběru ubytování je třeba věnovat největší péči. Naštěstí v současné době nejste již odkázáni jen na zprostředkující agentury, ale při hledání bydlení v Austrálii můžete využít i sociální sítě a facebookové skupiny.