Slunečný ráj Gold Coast nabízí svým návštěvníkům pro přepravu pohodlné autobusy, vlaky a tramvaje.

Městská doprava

Máte v plánu navštívit po Gold Coast i Brisbane? Pokud ano, neváhejte si zakoupit kartu Go Card, kterou můžete využít v obou těchto městech.

Go Card

Za kartu zaplatíte vratný depozit 10 AUD. Na kartu si dobijete peníze a ty se poté automaticky strhávají. Ceny se odvíjí od zón, ve kterých cestujete.

Go Explore Card

S touto kartou můžete jezdit autobusem či tramvají neomezeně celý den za 10 AUD pro dospělého a 5 AUD pro dítě. Ideální pro turisty.

Oba druhy karet můžete zakoupit v obchodech (např. 7eleven), online či návštěvnických centrech s označením Go Card.

Papírové jízdenky

Jízdenky platí dvě hodiny. Zakoupíte je přímo u řidiče.

Jízdní řády

Pro přesné zjištění tras a časů využijte internetové stránky Translink. Využít můžete také aplikace Citymapper a Google Maps.

Mapa v Gold Coast

Autobusy

Na silnicích se budete setkávat se žlutobílými autobusy Surfside, které nabízí v Gold Coast pravidelné spoje. Pro dopravu s nimi využijte papírovou jízdenku, Go Card či Go Explore Card.

Vlaky

Gold Coast disponuje šesti železničními stanicemi. Za pár minut se vlakem pohodlně dostanete třeba do vedlejšího města Brisbane.

Tramvaje

Setkáte se s názvem Trams nebo G: Link Light Rail. Tramvaje jsou poháněny elektřinou a mohou jet rychlostí až 70 km/hod. Pro tento typ přepravy můžete využít papírové jízdenky, Go Card či Go Explore Card.

tramvaj v Gold Coast

Z letiště

Skybus

Využít můžete Skybus Gold Coast Airport Shuttle. Nachází se přímo před letištní halou. Lístky jsou k zakoupení online nebo přímo na místě.

Autobus

Autobusem ze z letiště dostanete na zastávky, ze kterých můžete ve své cestě využít služeb vlaků a tramvají.

  • 777 vás zaveze do stanice Broadbeach South tram station, odkud můžete nastoupit do tramvaje či jiného autobusu, který vás zaveze tam, kam potřebujete. Jezdí každých 15 minut.
  • 760 vás dopraví do vlakové stanice Varsity Lakes Train Station. Jezdí každých 30 minut.

Taxi, Uber

Pokud využijete těchto služeb, místo pro vyzvednutí hledejte pod názvem “Pick up zones”. Tato vyzvedávácí zóna se nachází hned před letištním terminálem.

Líbil se Ti článek?