Zájezdy do Austrálie

Azurové moře, divoká příroda a jedinečná, exotická kultura. To vše jsou symboly vzdálené a oblíbené Austrálie. Pokud chcete atmosféru Austrálie zažít na vlastní kůži, ale nemáte odvahu vyrazit na vlastní pěst, nejlepším řešením je zvolit poznávací zájezd. Výhody poznávacích zájezdů jsou nesporné, spadnou z vás povinnosti ze zařizování a plánování a pouze si vyberete ze široké nabídky, které cestovní kanceláře nabízí.

Austrálie je natolik populárním místem, že zájezdy do Austrálie obsahuje každý cestovní katalog a nabídka může být tak rozsáhlá, až se může zdát ohromující. Austrálie je totiž tak obrovská země, s tolika krásnými místy a nabízejícími zážitky, že její objevování by mohlo probíhat intenzivně i týdny a měsíce. Co tedy vybrat, pokud máte v plánu strávit v Austrálii dva týdny nebo i méně? Toto jsou tipy na nejlepší poznávací zájezdy.

Austrálie a její východní pobřeží

Velikost Austrálie je obrovská, proto je pochopitelné, že se místa s velkými vzdálenostmi od sebe liší ať už přírodou, kulturou nebo dalšími aspekty. Navštívit proto Austrálii jen v jednom místě může být zajímavé, ale mnohem větší zážitek vám dá dovolená v Austrálii, při níž budete více cestovat.

Takže jak by mohl vypadat poznávací zájezd na východní pobřeží Austrálie?

Deštný prales Daintree

Oblíbený exotický zájezd zahrnuje místo na severu v tropech, kde je nejstarší deštný prales na světě – Daintree.  Tento prales je také největším deštným pralesem v celé Austrálii a obsahuje velké množství exotických zvířat.

Velký bariérový útes

velký bariérový útes v Austrálii

Velký bariérový útes je zapsán na seznamu UNESCO, jelikož to je největší korálový útes světa. Je dlouhý přes 2000 km a má přes 600 ostrovů. Jedná se o neopakovatelnou biodiverzitu, která se na některých místech ocitá naprosto nedotčena civilizací, zatímco jiné ostrovy jsou čistě turistické.

Sydney

Město Sydney leží na jihovýchodním pobřeží australského pobřeží. Bezpochyby se jedná o celosvětově populární výlet do Austrálie. Sydney je pulzující metropolí reprezentující australskou kulturu. V okolí města lze také vyzkoušet oblíbené surfování.

Uluru Ayers Rock

Fotografie Uluru Ayers Rock od shinazy shinazy licencovaná pod CC BY 2.0

Mezi další místo, které by se mělo navštívit při cestování skrz Austrálii, je obrovský monolit Uluru. Jedná se o nejobjemnější monolit na světě, který leží v samotném rudém centru Austrálie.

Zájezd na západním pobřeží Austrálie

Tato cesta do Austrálie je také velmi populární a nabízí odlišné zážitky než východní pobřeží.

Darwin a Nitmiluk

Zahrnuto je město Darwin v Severním teritoriu a Nitmiluk Národní park, který je význačný svými hlubokými roklemi ze starobylého pískovce, který byl a stále je omílaný řekou Katherine.

Nádrž Argyle

Jezero Argyle je největší uměle vyrobená nádrž v celé Austrálii a díky své velikosti je vidět až z vesmíru. Vzhledem k tomu, že se jedná o uměle vytvořenou nádrž, měla poměrně velký dopad na své okolí. Nádrž vznikla v roce 1971 a od té doby se v ní vytvořil zcela nový ekosystém.

Geike Gorge

Geike Gorge je velká roklina, která má vápencové břehy.

Coral Bay

Coral Bay je typické místo, které byste si pro Austrálii představovali. Tyrkysově modré moře a bílé hebké, písečné plíže.

Perth

perth austrálie

Perth je největší město na západním pobřeží, je tedy i městem hlavním a obchodním, turistickým centrem.

Zájezdy zaměřené pouze na jednu oblast

Je pochopitelné, že poznávací zájezdy, při kterých urazíte i tisíci kilometrové vzdálenosti, se cenově pochybují trochu výše než klasické poznávací zájezdy. Pokud chcete vycestovat levně do Austrálie, možností jsou zájezdy zaměřené pouze na jedno konkrétní místo nebo oblast. Takových zájezdů nabízí cestovní kanceláře spoustu a nabídka pokrývá téměř celou Austrálii.

Jsou to místa jako:

  • Cairns – australská riviéra
  • Queensland
  • Sydney – metropole Austrálie
  • Velký bariérový útes
  • Melbourne

Další zajímavou možností a velmi častou nabídkou cestovních kanceláří je spojení výletu do Austrálie a Nového Zélandu, případně ostrovů Fidži.

Výhody cestovní kanceláře

  • Cestovní kancelář za vás vše vyřídí, vy pouze platíte.
  • CK má itinerář celé cesty.
  • V případě komplikací máte jistotu, že CK se o vše postará.
  • Průvodce je součástí zájezdů.
  • V zájezdu můžete být ve větší skupině lidí, což zážitek zintenzivní.

Rady na cestu do Austrálie