Potřebujete poslat peníze ze zahraničí do ČR? Hledáte levný převod peněz z Austrálie? Představujeme revoluční službu, díky které ušetříte při posílání finančních prostředků hodně peněz. Při převodu je důležité sledovat nejen poplatky, ale také kurz.

Ale pěkně postupně.

Převod peněz z Austrálie do ČR ocení především ti, kteří v Austrálii pracují, ať už na studentská víza či víza pracovní. Uvedený návod je možné samozřejmě použít také pro převody na Slovensko. Návod je pro všechny Čechy a Slováky!

Pro posílání peněz je důležité mít zřízení australský bankovní účet. Pokud v Austrálii studujete, pak většina bank umožňuje zřízení australského účtu zdarma. Přečtěte si proč a jak si založit bankovní účet v Austrálii.

Převod peněz bankou

Předpokládejme nyní, že máte australský bankovní účet a chcete poslat peníze, které zde máte uložené na účet v Čechách.

Pokud byste posílali peníze tradičně bankou, zaplatili byste řadu poplatků a zbytečně byste se připravili o peníze. Převod bankou vychází s poplatky na přibližně 20 australských dolarů.

Jak vidíte na obrázku, velmi oblíbená banka NAB nenabízí ty nejvýhodnější podmínky pro převod peněz ze zahraničí do České republiky.

Hlídejte také kurz AUD/CZK nejen poplatky

Přestože se velmi hlasitě hovoří o bankovních poplatcích, při převodu ze zahraničí je velmi důležitý kurz. Pokud si navíc posíláte větší peněžní sumu na český bankovní účet, pak byste měli obzvláště věnovat pozornost aktuálnímu kurzu AUD – CZK.

Kurzy mají banky různé, a proto si ověřte, jaké kurzy nabízí v bankách, ve kterých máte aktuálně otevřený účet. Samozřejmě bychom si mohli otevřít nový účet u té banky, která nabízí nejlepší kurz a nejnižší poplatky, avšak protože jste pravděpodobně v Austrálii, nebude to dost možné.

Levný převod peněz z Austrálie do ČR

Porovnejte převod peněz skrze banku se službou Transferwise! Služba Transferwise nabízí mezinárodní převody měn z velmi konkurenční ceny. Osobně mám s touto službou velmi pozitivní zkušenosti. Celkové srovnání najdete na webu ChytryPrevod.cz – Převod peněz ze zahraniční.

Přestože u Transferwise platíte malý poplatek, tak kurz měn AUD – CZK jsou o mnoho výhodnější než nabízí české banky. Výsledná částka převodu je tak v případě Transferwise většinou výhodnější.

Avšak raději si to spočítejte.

Pokud byste převáděli 10 tisíc australských dolarů, po převodu peněz byste na český účet obdrželi 194.973 Kč.

Služba Transferwise dokáže skutečně ušetřit a je většinou výhodnější bež standardní převody skrze banku. Převod trvá navíc jen několik pracovních dní.

Vyzkoušet Transferwise

4.6/5 - (7 votes)