Australská vláda vydala 7. února 2020 národní plán blockchainu, který má napomoci přijetí této technologie v zemi. Tento blockchain plán obsahuje 52 stran a byl vydaný ministerstvem průmyslu. Národní strategie byla oznámena již v březnu minulého roku ministerstvem průmyslu, vědy a technologie, ministerstvem obchodu, cestovního ruchu a investic. Po téměř roce příprav byla oficiálně zahájena.

Cíle pro blockchain v Austrálii

Hlavní potenciál blockchainu je vytváření pracovních míst a zlepšení australského hospodářského růstu. Dalším zmíněným bodem je šetření peněz společností. Tento pětiletý plán by měl přinést regulační rámce, pomoci lidem rozvíjet jejich schopnosti v rámci blockchainu a zvýšit příležitosti pro globální investice a spolupráci.

Cílem tohoto plánu je učinit ze začínajícího australského blockchainového průmyslu světového lídra. Bankovnictví, financování a také vinařský průmysl by se měly stát klíčovými odvětvími této země. Pětiletý plán by měl podpořit také práci regulačních orgánů, začínajících podniků a výzkumných pracovníků.

Budoucnost technologie blockchainu

V plánu je uveden dvanáctistupňový přístup. Vláda oznámila, že tento přístup přijme, aby pomohla blockchainu budoucnosti. Vláda také uvedla, že technologie blockchainu spolu s dalšími technologiemi může do roku 2025 přispět k odhadované obchodní hodnotě 175 miliard USD.

  • Zřídit pracovní skupiny pro analýzu případů využití blockchainu,
  • prozkoumat možnosti použití v odvětvích, jako je zemědělství, vzdělávání a finance,
  • zřídit skupinu vládních uživatelů blockchainu,
  • zajistit, aby byl blockchain zahrnut do širší politiky,
  • a dalších osm bodů.

Dle dostupných informací vláda dosud nepřidělila žádné prostředky na implementaci plánu blockchainu.

Pokud vás zajímá více informací o národním strategii blockchainu, podívejte se na oficiální australské stránky.

Líbil se Ti článek?