Česká a Slovenská Asociace WA vám přináší třetí Česko-slovenský Filmový Festival WA, který se bude konat 18. – 22. října 2017 ve slunném australském Perthu.

Jako každý rok vám i letos nabídneme pestrý výběr filmů a žánrů české a slovenské produkce. Filmy byly pečlivě vybrány tak, aby oslovily nejen české a slovenské obecenstvo, ale i diváky různých národností a kultur.

Cílem projektu je stmelit českou a slovenskou komunitu v Perthu, dát vznik novým přátelstvím, ale i představit naši jedinečnou kulturu cizincům a vytvořit neopakovatelnou atmosféru.

Filmy, na které se můžete těšit

Diváci se mohou těšit na to nejlepší ze současné české a slovenské kinematografie. Osm filmů v pěti dnech, doplněných anglickými titulky, úvodní a závěrečný večer plný zábavy a celebrit, skleničku sektu a chlebíčky, party s dýdžejem, stejně tak jako posezení s režisérem Jiřím Strachem a rozhovorem, týkajícím se zákulisí jeho filmů, ale klidně i něčeho pikantního v neformálním prostředí u piva.

Festival bude zahájen promítáním komediálního dramatu Učitelka. Strhující dílo autorského dua Hřebejk – Jarkovský popisující vztah zdánlivě empatické a laskavé učitelky, ve skutečnosti schopné manipulátorky a jejích žáků, zasazené v kulisách komunizmu.

Následovat budou filmy od Jiřího Starcha – veleúspěšná pohádka Anděl Páně 2, mrazivý triler Santiniho jazyk a Osmy, komedie o neúmyslném hrdinovy, který v opilosti podepsal chartu a musí čelit následkům svého činu.

Únos – velmi silný, pravdivý příběh, popisující politickou špínu na pozadí oslav nově nezávislého Slovenska.

Anthropoid – pravdivý a skvěle zpracovaný příběh česko – anglicko – francouzské koprodukce, popisující válečnou operaci Anthropoid a tragické dopady na život hrdinných parašutistů a dalších Čechů.

Roots in Ego – krátký nezávislý film, jež bude uveden autorkou osobně, v ojedinělém hudebním klubu, doplněné o následnou afterparty s dýdžejem.

Masaryk – životopisný film, oceněný doma i v zahraničí. Masaryk popisuje život nevázaného bon vivána a blázna, syna prvního Československého prezidenta a situaci v předválečném Československu. Bravurní historické drama promítané na závěr festivalu, které určitě nevynechte.

Pro více informací navštivte oficiální stránky filmového festivalu.

4/5 - (1 vote)