Střední školy v Austrálii

Nikdy není příliš brzy a rok v zahraničí strávený studiem střední školy je jedna z nejintenzivnějších zkušeností plná nezapomenutelných zážitků. Střední školy v Austrálii nabízí nejen kvalitní výuku, ale také exotický životní styl.

Studium na střední škole

Studium začíná obvykle v únoru a je rozděleno na 4 Termy. Mezi jednotlivými Termy je krátké volno a na konci vás čekají velké prázdniny (prosinec-leden). Jsou nazývány podobně jako v České republice, letní prázdniny. A skuteční letní jsou, protože počasí v Austrálii během prosince a ledna dosahuje 30 stupňových veder.

Na státních středních školách je ve třídě 20-30 studentů, na soukromých to je pak 10-15 studentů. Na většině středních škol je povinná uniforma (tak jak to znáte z amerických high school filmů).

Školy nabízí širokou škálu mimoškolských aktivit.

Zahraniční studenti středních škol si zajišťují obvykle ubytování u hostitelských rodin anebo v tzv. rezidencích (obdoba českých kolejích).

Některé české agentury zajišťují pro zájemce o studium střední školy v Austrálii asistenční služby, či jen přípravu, obstarání studentských víz, odeslání přihlášky na školu či ubytování.