Working holiday víza do Austrálie (subclass 417)

Working holiday víza do Austrálie jsou pro občany České republiky aktuálně nedostupná.

Aktualizace: 21. 2. 2018

Working holiday víza nejsou Work and Holiday víza

Nepleťte si s vízy Work and Holiday (subclass 462) – tento program je pro České občany otevřený poprvé v roce 2018. Working Holiday víza ale Česká republika nemá s Austrálii sjednaná. Dle oficiálních zdrojů nejsou ani aktuální kroky k tomu, aby byl program Working Holiday (subclass 417) pro české občany otevřen.

Základní informace

Working holiday víza (subclas 417) opravňují české občany pracovat v Austrálii po dobu 12 měsíců zcela legálně.

Doposud bylo možné vyjet do Austrálie pouze na turistická víza anebo studentská víza. Pokud chtěl člověk pracovat v Austrálii, zažádal si o studentská víza, která mu umožňovala částečně pracovat (např. 20 hodin týdně, více o těchto limitech píšeme na stránce Studium v Austrálii).

Požadavky pro Working Holiday víza

  1. Věk uchazeče 18 – 31 let (uvažuje se o změnu na 18 – 35 let)
  2. Student vysoké školy anebo mít dokončené minimálně 2 roky studia na vysoké škole anebo mít minimálně titul Bc. (bakaláře) z vysoké školy
  3. Doložitelnou úroveň angličtiny (prokazuje se certifikátem TOEFL nebo IELTS)
  4. Finanční krytí ve výši 5 000 AUD či ekvivalentu v jiné měně (cca 80 tisíc Kč)

Finanční krytí může být v této výši pro někoho poměrně problematické dokazovat. Jedná se v přepočtu totiž o částku přibližně 80 000 korun. Tyto peníze však můžete prokázat různými způsoby, není nutné je mít na svém jediném osobním běžném účtu. Doložení a uznání ze strany vízových pracovníků probíhá dle definovaných směrnic.

V době podání žádosti musí být uchazeč mimo území Austrálie.

Všechny oficiální informace čerpejte z HomeAffairs.gov.au.

Pro koho jsou working holiday víza

Tyto working holiday víza jsou ideální pro zájemce, kteří chtějí vyrazit do Austrálie na delší pracovní pobyt. WH víza vás opravňují k legální práci. To je výborná zpráva pro všechny Čechy, kteří toužili po Austrálii, ale dlouhodobě tam nemohli zůstávat právě z důvodu nemožnosti získání víz. Životní náklady jsou v Austrálii vysoké, a proto pakliže člověk nepracuje, peníze z účtu mizí skutečně rychle. Working holiday víza opravňují Čechy pracovat v Austrálii. Poprvé se nám tak otevírá brácha do Austrálie skutečně dokořán.

 

Novinky pro zájemce o working holiday do Austrálie

Zájemcům zasílám novinky k vízům Working Holiday do Austrálie či alternativám, která nabízí pracovní povolení. Přihlaste se a získejte prioritní informace.

Working holiday víza do Austrálie (subclass 417)
Hodnocení: 4.4 (87.5%) Celkem hlasů: 8